КОШАРКАШИЦЕ СРБИЈЕ НА ОКУПУ: Почињу припреме за мечеве против Северне Македоније и Португалије
Женска кошаркашка репрезентација Србије почела је у дворани "Александар Николић" припреме за мечеве против Северне Македоније и Португалије у квалификацијама за Европско првенство, које ће бити одржано од 18. до 29. јуна ове године.
Foto: Profimedia
Кошаркашице Србије се налазе на првом месту на табели групе Г квалификација за Европско првенство 2025. са осам бодова.
Португалија је друга са седам, Украјина има пет, а Северна Македонија четири бода.
Првом тренингу су присуствовале Лејла Глухавичанин, Катарина Јаковљевић, Маша Јанковић, Марта Јовановић, Александра Катанић, Ивана Катанић, Марта Митровић, Кристина Топузовић, Тијана Цукић и Саша Чађо, а у недељу ће се прикључити и Ивон Андерсон, Мина Ђорђевић, Јована Ногић, Ивана Раца и Невена Росић.
Кошаркашице Србије ће у четвртак, 6. фебруара од 18 часова у дворани "Александар Николић" одиграти меч против Северне Македоније. Изабранице Марине Маљковић састаће се потом у недељу, 9. фебруара у Коимбри са Португалијом.
Пласман на Евробаскет обезбедиће победници свих осам група, као и четири најбоље другопласиране екипе.
Европско првенство ће бити одржано од 18. до 29. јуна у Чешкој, Немачкој, Италији и Грчкој.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
СИТИЈУ НЕЋЕ БИТИ ЛАКО: Бивши првак Европе се налази у серији сјајних резултата пред гостовање "грађанима"
У оквиру четвртог кола групне фазе Лиге шампиона фудбалери Манчестер ситија ће на "Етихаду" угостити Борусију Дортмунд (21.00).
05. 11. 2025. у 07:30
"РЕКАО ЈЕ ДА ТО ВИШЕ НЕЋЕ ЈЕСТИ.... И ПОТОМ ЈЕ УМРО" Фудбалер Радничког о моменту кад је преминуо тренер Младен Жижовић
УЖАСНЕ вести погодиле су српски фудбал. На утакмици Младост - Раднички преминуо је тренер Крагујевчана Младен Жижовић. У неверици због ове трагедије је играч овог клуба Мехмед Ћосић.
04. 11. 2025. у 13:30
СРПКИЊА КОЈА ЈЕ ОЧАРАЛА МУСОЛИНИЈА Одбила италијанско држављанство: "На дну моје душе - Српство"
ТОКОМ изложбе у Риму 1935. године, где је Милена Павловић излагала са италијанским уметницима, Мусолини је препознао њено презиме и застао да је упозна.
05. 11. 2025. у 08:43
Коментари (0)