КО БИ РЕКАО: Никола Јокић открио да гледа АБА 2 лигу, КЛС, Звезду и Партизан обавезно
Никола Јокић је претходне две године био најбољи играч у НБА лиги, где је стигао право из АБА такмичења.
FOTO: Tanjug/AP
А како постиже такве резултате српски кошаркаш је открио у великом интервју за "Аренаспорт".
- Већ седам, осам година се држим истих навика и ритуала када је у питању припрема пред почетак сезоне или уочи утакмице. Имам исте ритуале пред сваки тренинг или меч, тако да ништа нисам много мењао по питању спреме. Други пут сам изабран за најкориснијег играча лиге. Када сам први пут погледао листу, био сам фасциниран са каквим сам играчима у групи, али сада када сам у овој другој категорији, морам да признам да сам се мало узрујао - рекао је Јокић.
Кентавијус Коулдвел-Поуп, који је у прошлости носио дресове великих НБА тимова, истакао је по доласку у Колардо, да никада није био у екипи где уопште нема ега.
- Знам да ће доћи неко бржи, већи и бољи од мене и само је питање момента када ће се то догодити. Нарочито када видите какве младе наде долазе у лигу. Да, можемо да се надмећемо, али сигурно ће доћи неко бољи од нас. Зато нема места љубомори и увек се радујем туђем успеху. За свима сам добар, немам непријатеље и за себе мислим да немам ега - истиче Јокић.
Јокић прати наступе Црвене звезде и Партизана у Евролиги.
- Прошле године сам више волео да играм, а мање да гледам кошарку, док је ове сезоне другачија ситуација. Пратим "вечите" у Евролиги и мислим да је сјајно што се два српска клуба такмиче на највећој европској кошаркшој сцени. Такође, гледам и остале екипе Евролиге, а чак сам у једном моменту пратио мечеве КЛС-а и АБА 2 лиге - закључио је најбољи играч света.
Препоручујемо
НЕ МОГУ ДА ВЕРУЈУ: Никола Јокић запањио Американце како је дочекао нову годину (ВИДЕО)
31. 12. 2022. у 22:27
ПОЕЗИЈА СРБИНА: Никола Јокић и нова невероватна ноћ за крај 2022. године (ВИДЕО)
31. 12. 2022. у 07:06
ЈОКИЋ СЕ ВРАТИО НА МЕСТО КОЈЕ МУ ПРИПАДА: Никола преузео прве место у МВП трци, Дончић направио највећи скок
30. 12. 2022. у 16:50 >> 16:56
TO ЈЕ НИКОЛА ЈОКИЋ: Дао 40 поена, али није успео да реши меч (ВИДЕО)
29. 12. 2022. у 08:08
МЕЧ СЕЗОНЕ У БЕРГАМУ: Јуве се бори за Лигу шампиона, "Богиња провинције" за место које води у Европу
ЈУВЕНТУС вечерас гостује Аталанти у једном од кључних мечева у борби за пласман у Лигу шампиона (20.45), а са само седам кола до краја сезоне оба тима су свесна да би нови кикс могао скупо да их кошта.
11. 04. 2026. у 08:00
АМЕРИ У НЕВЕРИЦИ: Навијачи Лејкерса траже да бивша вереница Луке Дончића добије статуу испред дворане!
Лука Дончић је овог пролећа заиграо кошарку на нивоу коју је тешко зауставити. И, навијачи Лос Анђелес Лејкерса "знају" коме треба да се захвале на томе.
09. 04. 2026. у 13:11
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)