КАКВЕ РЕЧИ ЛЕГЕНДЕ О ЗВЕЗДИ: Најбољи су у Европи, кад је ово у питању
Кошаркаше Барселоне вечерас од 19 сати очекује гостовање Црвеној звезди у "Пиониру" у оквиру 16. кола кошаркашке Евролиге.
Фото архива ВН
Црвено-бели су славили у седам од осам последњих евролигашких утакмица, а тренер Барселоне Шарунас Јасикевичијус сматра да је Звезда тренутно један од најтежих противника у Европи.
- Најспремнији су тим у Европи. Бране се веома чврсто, а у нападу имају играче који знају шта би требало да раде. Лопта иде преко Вилдозе, Недовића и Добрића, а сви остали знају своју улогу. Они су у сјајном моменту. Играју у сјајној форми - рекао је Јасикевичијус.
Литвански тренер уверен је да је Звезда екипа за плеј-оф.
- Налазе се на позицији која води у плеј-оф, јасно је да су кандидати за Топ 8. У добром су тренутку, потписали су Кампаца који ће им помоћи. Имају разне опције - наставио је Шарас.
За тренера Барсе у Евролиги не постоје изненађења и свако свакога може да победи.
- У Европи свака утакмица изгледа као финале. Ако изгубите битку на бековским позицијама, било која екипа може да вас победи. Не видим ниједну утакмицу у којој би било велико изненађење да неко некога победи. То је лепота Евролиге - закључио је Јасикевчијус.
Након 15 одиграних утакмица у Евролиги Црвена звезда је на скору од осам победа и седам пораза, док Барселона има 10 тријумфа и пет неуспеха.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
БИТКА ЗА ЕВРОПСКИ ТРОН: Арсенал тражи освету, ПСЖ жели да испише историју у Будимпешти
ЛИГА шампиона у суботу увече (18.00) добија новог/старог шампиона, а спектакл на "Пушкаш арени" у Будимпешти донеће окршај актуелног првака Европе ПСЖ-а и новопеченог шампиона Енглеске, Арсенала.
30. 05. 2026. у 07:00
ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН ОПЕТ ОСВОЈИО ЛИГУ ШАМПИОНА! Историјско финале, Арсенал пао у невиђеној драми (ВИДЕО)
Пари Сен Жеремен и Арснал су одиграли изузетно занимљиво финале УЕФА Лиге шампиона 2026, а меч у Будимпешти завршен је историјском, другом узастопном европском титулом за париске "свеце" - резултат је био најпре 1:1 после 120 минута игре (стрелци су били Каи Хаверц и Усман Дембеле из пенала), а онда је у извођењу једанаестераца до титуле дошао тим и француске престонице - 4:3.
30. 05. 2026. у 21:01 >> 21:10
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)