ОТКРИВЕНО: Навијач који је ушао на терен током меча Португала и Уругваја пуштен на слободу

Марко Паунић
Марко Паунић

29. 11. 2022. у 14:12

Човек који је на Светском првенству у фудбалу током утакмице Португала и Уругваја ушао на терен са заставом дугиних боја и мајицом у знак подршке Иранкама и Украјини, убрзо је пуштен на слободу, пренела је данас агенција Франс прес.

ОТКРИВЕНО: Навијач који је ушао на терен током меча Португала и Уругваја пуштен на слободу

FOTO: AP/Tanjug

Према наводима локалног извора, против Италијана по имену Марио Фери није предузета никаква даља акција због тога што је у понедељак ушао на терен.

Инцидент се догодио у 52. минуту утакмице, а после тридесетак секунди њега је на земљу оборио редар, да би га затим обезбеђење мирно извело ван терена.

Фери је познат по упадима на терен. Током Светског првенства 2014. године у Бразилу истрчао је на терен током меча Белгије и Сједињених Америчких Држава са мајицом на којој је писало "Спасите децу фавела" и "Ћиро живи", у знак сећања на убијеног навијача Наполија.

После утакмице португалски везиста Рубен Невеш рекао је да је цео свет разумео поруку упућену ЛГБТQ+ заједници, Украјини и Иранкама.

"Знамо шта се дешава око овог Светског првенства. Наравно да смо уз њих, са Ираном такође, Иранкама. Надам се да се овом дечку ништа неће десити јер разумемо његову поруку, а мислим да је и свет разуме", додао је Невеш након победе Португала над Уругвајом (2:0).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

АЛИ, ЈА САМ АМЕР!, НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ! Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

"АЛИ, ЈА САМ АМЕР!", "НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ!" Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" - шокирале су и Американце.

27. 02. 2026. у 13:48

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.

26. 02. 2026. у 16:48

Коментари (2)