ТИЈАГО СИЛВА: Године су само број у документу
БРАЗИЛСКИ фудбалер и играч Челсија Тијаго Силва изјавио је данас да су године само број и да га не брине брзина енглеске Премијер лиге.
фото: ФК Челси
"Године су само број у документу. Уопште се не бринем због брзине (Премијер лиге). Физички се осећам младо и добро сам припремљен", рекао је 36-годишњи Бразилац, пренео је Би-Би-Си.
Силва је прошлог месеца потписао за Челси, након што је са Пари Сен Жерменом освојио седам узастопних титула првака Француске.
"Ово је сјајна прилика коју су ми пружили Челси и тренер Френк Ламапард. Не желим да их изневерим", рекао је Силва.
Силва би требало да учврсти одбрану Челзија, који је прошле сезоне примио највише голова него било који тим међу првих десет у Премијер лиги.
"Надам се да ћу успети да своје искуство пренесем на ове младе момке, и да ћемо бити много бољи у одбрани", навео је он.
Силва дуго себе није видео у Премијер лиги због стила фудбала који се игра у Енглеској.
"Нисам имао никакву жељу да играм у Енглеској. Дуге лопте, центаршутеви и ударци из даљине су за мене тежак начин играња. Увек сам желео да играм са лоптом на земљи. Међутим првенство се развило, има много више техничког фудбала. Мало по мало, то ме освојило", рекао је Силва.
Тијаго Силва ће дебитовати за Челси сутра, у куп мечу против Барнслија.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ДЕРБИ ПРИПАО ЛИВЕРПУЛУ: Мане пресудио Челсију, кардиналана грешка Кепе (ВИДЕО)
20. 09. 2020. у 19:47
ПОНОВО НА МЕСТУ УСПЕХА: Бранислава Ивановића лекарски прегледи деле од потписа!
11. 09. 2020. у 17:19
ЧЕЛСИ НЕ РАЧУНА НА БЕЛГИЈАНЦА: Батшуаји на позајмици у Кристал Паласу
10. 09. 2020. у 19:52
КАД ВИДИ ЈОКИЋА "НИЈЕ МУ ДОБРО": Најбољи дефанзивац лиге нема одговор за троструког МВП-а
НОВО доминантно издање Никола Јокића очекујемо на вечерашњем дуелу Минесоте и Денвера који се састају у "Таргет центру" два сата после поноћи.
15. 11. 2025. у 13:00
СКАНДАЛ ЗБОГ СРБИЈЕ?! Ево шта се у Босни десило многим навијачима Румуније!
Најновије вести из фудбала су прилично скандалозне. Србија се ту нашла, ни крива ни дужна, у центру пажње, а инцидент који се десио - поприма међународне размере.
16. 11. 2025. у 12:18
ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца
ДВОЈИЦА мушкарца ухапшена су, па пуштена на слободу уз кауцију, након што је мобилни телефон постављен у Доњем дому британског парламента како би пуштао "сексуалне звукове" током посланичких питања британском премијеру Киру Стармеру.
16. 11. 2025. у 20:32
Коментари (0)