ИЗ ИНАТА УШЛИ У ЕЛИТУ: Јунајтед победом против Лестера дошао до Лиге шампиона
КАКО је сезона почела и како је изгледало око Нове године, чинило се да ће је Манчестер јунајтед памтити по лошим стварима.
Фото: Танјуг/Carl Recine/Pool via AP
Титула је отишла коначно у руке Ливерпулу, а на "Олд Трафорду" су се, ипак, задовољили трећим местом и директним пласманом у Лигу шампиона. Исти број бодова (66), али боља гол разлика, довео је "црвене ђаволе" на ову позицију и место у европској елити.
То је корак више у односу на прошлу сезону када је Јунајтед био у Лиги Европе у групи са Партизаном.
Критичари Манчестер јунајтеда су били све тиши како се сезона ближила крају, а потпуно су ућуткани у недељу по подне, када је тим Олеа Гунара Солскјера у мечу од 50 милиона фунти, како су га назвали тврди материјалисти, победио на гостовању Лестер (2:0) и преко директног ривала обезбедио учешће у Лиги шампиона.
Заменик капитена Србије Немања Матић скоро да је поделио судбину свог тима у овој сезони. Прво се дуго мучио са повредом, па је дуго био у немилости норвешког тренера и некадашње играчке звезде Јунајтеда, да би се коначно изборио за место у везном реду и потврдио своју класу.
Као потврда свега стигла је вест од пре три недеље, када је Матић продужио уговор са Манчестером до 2023. године.
Испоставило се да је овај славни клуб тако из чистог ината доказао колико може, чак и без помоћи својих навијача последњих месеци, пошто су и у Енглеској трибине биле сабласно празне због вируса корона.
Препоручујемо
ЗАВРШЕНА ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Манчестер јунајтед и Челси у Лиги шампиона, Астон Вила преживела
26. 07. 2020. у 19:12
НЕСТВАРНИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Оно што Србин ради не може нико други на планети!
НЕВЕРОВАТНУ сезону игра најбољи кошаркаш данашњице, а ново сјајно издање очекујемо на вечерашњем мечу Нагетса и Маверикса који се састају у "Американ ерлајнс центру" два сата после поноћи.
23. 12. 2025. у 14:30
"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.
24. 12. 2025. у 19:50
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)