ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
ФОТО: НК Хрваце
Ево како је о томе известио хрватски портал "24сата":
"Фудбалски свет навикао је на изненађења, али оно што се догодило у Хрвацама уистину улази у категорију раритета.
Требала је то бити сасвим обична утакмица шеснаестине финала Жупанијског фудбалског купа између Хрваца и Солина, заказана за овај уторак у 15 сати, но сусрет су отказали због неправилности на терену за игру.
Све је почело на уобичајеном састанку пре утакмице, на којем су суделовали секретар домаћина, главни судија Јошко Грацин, делегат Домагој Челић и представник Солина. Гости су затражили додатно мерење статива, што је покренуло прави мали технички маратон.
Краћа је, не може да се игра! А краћа је и друга, још више!
Мерили су их чак трипут, а коначни закључак био је да једна одступа за један центиметар, а друга за два.
Иако се у фудбалсу често толеришуу мања техничка одступања, делегат је инсистирао на одлагању утакмице, не допустивши домаћину да одмах отклони проблем за који у Хрвацама тврде да је био решив у свега неколико минута.
Ипак, из Солина су информацију о одлагању поткрпеили и другим фотографијама, тврде и како је до одлуке дошло због лошег стања помоћног игралишта. Посебно је проблематичан био шеснаестерац", пише помеути медиј..
Ево само неких фотографија тог терена, са све "крпљењем рупа" какво се не виђа често, а објавио их је - гостујући клуб, као својеврсни доказ да се утакмица ипак одложила не само због "два сантима краће стативе":
ФОТО: НК Солин
ФОТО: НК Солин
ФОТО: НК Солин
ФОТО: НК Солин
"Ово је одступање од спортске праксе!"
Након што је сусрет зваично отказан, из Хрваца су се огласили саопштењм у којем изражавају незадовољство одлуком судија и делегата:
"Утакмица није одиграна због наводне ‘неисправности’ терена. Утврђено је да стативе одступају за један, односно два центиметра. Међутим, судије нису допустиле да се недостаци отклоне, иако је домаћин био спреман то учинити одмах. Уобичајена је пракса омогућити исправак техничких недостатака како би се утакмица регуларно одиграла. Овакво поступање представља озбиљно одступање од начела правичности.”
"Додатну тежину целом случају", пише "24 сата" даје чињеница "да је повереник за надметање Купа НСЖСД Марио Ромац након овог догађаја поднео оставку, што сугерише да се иза кулиса одвијало више од пуког техничког пропуста".
Ако вас фудбал занима, пратите све најважније али и најзанимљивије вести о њему на спортским страницама "Новости".
На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЂОКОВИЋ ДОСТИЖЕ РАДНУ ТЕМПЕРАТУРУ: Домаћи тенисер му не би смео представљати проблем у другом колу Ролан гароса
Новак Ђоковић коначно је уписао прву победу на шљаци ове сезоне и полако подиже форму пред најбитније мечеве, данашњи ривал биће му мало познати Валентан Роје који не би смео представљати тежак задатак у другом колу Ролан гароса (15.00).
27. 05. 2026. у 07:20
ЕНГЛЕСКА У ШОКУ: Капитен Манчестер јунајтеда се одрекао енглеског и узео РУСКО држављанство!
Најновије вести из фудбала су помало невероватне.
26. 05. 2026. у 19:49
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)