ШОК! Звезда опет кикснула, Партизан јесењи шампион Србије у фудбалу! (ФОТО)
ПРАВО је питање шта се дешава са Црвеном звездом у Суперлиги Србије. Црвено-бели опет нису победили, пошто су у 19. колу одиграли нерешено против ТСЦ-а - 0:0.
ФОТО: ФК Црвена звезда
Овим ремијем највише је профитирао Партизан који је постао јесењи шампион коло пре краја првог дела првенства, јер има четири бода више од вечитог ривала.
Екипа из Београда другу утакмицу заредом није победила и не само то, није дала ни гол и налази се у великој кризи, па нема сумње да ће јој пауза највише пријати.
Било је прилика на обе стране и врло лако је могло да се деси да један од тимова освоји три бода. Звезда је имала неколико добрих шанси у првом полувремену, Катаи је погодио и стативу, али лопта у гол није хтела.
У наставку утакмице је почео да прети и домаћин, имао је две велике прилике. Једном се испречио Матеус, а једном пречка.
Могао је и Мирко Иванић да се упише у стрелце, но са свега неколико метара је шутирао право у Симића који га је тако спречио да постигне погодак.
На крају су тимови морали да се задовоље поделом бодова који сигурно више одговара екипи из Бачке Тополе.
Црвена звезда је друга на табели са 42 бода, четири више има Партизан. ТСЦ је на 11. месту са 21.
Црвено-бели у последњој утакмици првог дела сезоне дочекују Младост из Лучана, док тим са севера Србије гостује ОФК Београду.
Друго полувреме: ТСЦ - Црвена звезда 0:0
90+3' - Колико среће за Звезду. Распало је Мезеи по лопти, али пречка је била савезник црвено-белих.
82' - Покушао је Катаи из даљине, али право у Симића. Звезда је све ближе новом киксу у првенству.
73' - Све тежа ситуација за црвено-беле. Време цури, а резултат се и даље не мења. У игру је ушао и Томас Хандел. Он је заменио Дуартеа.
62' - Двострука промена у Црвеној звезди. Зарић и Тикнизјан су напустили терен, а прилику су добили Марко Арнаутовић и Адем Авдић.
56' - Велика прилика за госте. Сеол је сјајно проиграо Иванића који је са неких четири метра био непрецизан, тачније Симић му је зауставио ударац.
50' - Најбољу шансу на утакмици имао је ТСЦ. Младеновић је добио сјајну лопту у простор од Јовановића, изашао је сам испред Матеуса, но још једном је голман Звезде демонстрирао класу.
47' - Наставља Звезда да ствара шансе, али гола нема и даље. Овога пута је изблокиран покушај Мирка Иванића.
46' - Почело је друго полувреме у Бачкој Тополи!
Прво полувреме: ТСЦ - Црвена звезда 0:0
45+3' - Завршено је прво полувреме!
45' - Прво полувреме продужено је за два минута.
38' - Каква шанса за Зарића. Сјајно је прошао поред Руа и потом је шпицем копачке покушао да превари Симића. То је успео да уради, но лопта је завршила поред стативе.
ФОТО: ФК Црвена звезда
35' - У бележници судије Предрага Јањуша се сад нашао и дефанзивац ТСЦ-а Милош Дегенек.
32' - Први жути картон на утакмици добио је Милан Радин. Бивши играч Партизана је са леђа фаулирао Зарића.
30' - Прети Звезда, али никако не успева да дође у идеалну позицију да угрози домаћина, па и даље нема голова на "ТСЦ Арени".
19' - Катаи ово скоро увер реализује, но сада није. Изашао је сам испред Симића, шутирао је левог ногом и погодио је стативу.
18' - Одлична прилика за Звезду. Центрирао је Зарић са десне стране, најбољу скоку био је Дуарте, али шутирао је мало поред гола.
16' - Први корнер извели су црвено-бели. Костов је центрирао, а Катаи је пробао петом да затресе мрежу ривала, ипак погодио је само спољни део мреже.
14' - Крунић је покушао из даљине, Симић се добро бацио и успео је да још једном да спречи госте да поведу.
11' - Могло је бити опасно по ТСЦ. Крунић је упослио Зарића, али замалао је младог играча Звезде био бржи голман домаћих Симић и успео је у последњи час да интервенише.
4' - Први шут на утакмици. Лопта се одбила до Катаија који је покушао спољним делом стопала, но то је урадио слабо и лопта је отишла поред гола.
1' - Почела је утакмица у Бачкој Тополи! Пре старта дуела одржан је минут ћутања поводом смрти Јована Терзића, оца генералног директора Црвене звезде Звездана Терзића, који је радио у АИК-у из Бачке Тополе.
ФОТО: ФК Црвена звезда
Састави тимова:
ТСЦ (5-3-2): Симић - Ст. Јовановић, Цапан, Дегенек, Ру, Урошевић - Станчић, Радин, Младеновић - С. Јовановић, Тодороски.
Црвена звезда (4-2-3-1): Матеус - Сеол, Вељковић, Родригао, Тикнизјан - Крунић, Костов - Зарић, Катаи, Иванић - Дуарте.
Уочи меча:
Црвено-бели су у одличном раположењу стигли на север наше земље, пошто су у четвртак у Лиги Европе остварили важну победу против Штурма у Грацу (1:0).
Ипак, првенство је оно што мучи актуелног шампиона у последње време. Изабраници Владан Милојевића су у претходној рунди изгубили на "Маракани" од Војводине (0:1) и сад ће покушати да се врати на колосек тријумфа.
Са друге стране, ТСЦ је после седам мечева без победе у Суперлиги коначно победио у прошлом колу и то као гост у Суботици против Спартака (2:1).
У првом мечу ових ривала одиграном у Београду Црвена звезда је славила са 1:0 поготком Александра Катаија.
Црвено-бели су тренутно други на табели са 41 бодом, имају пет мање, као и меч мање од Партизана. Тим из Бачке Тополе је на 12. месту са 20.
Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ "ТРЕНЕРСКИ ПОСАО": Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!
ОД доласка некадашњег "војника" Сер Алекса Фергусона Јунајтед игра одлично, попео се на треће место, а вечерас га очекује још један веома тежак задатак јер гостује на "Виталитију" где ће га дочекати разиграни Борнмут (21.00).
20. 03. 2026. у 07:10
ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и - спортске догађаје. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" везане су за Италију. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања. А руски председник Владимир Путин је због тога и те како одушевљен, те је решио да нестварне хероје хитно одликује. Пред једним од њих је и клекнуо.
19. 03. 2026. у 19:58
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (1)