ЛЕПО СУ МУ РЕКЛИ - СТИГАО ЈЕ У ПАКАО: Дејан Станковић доживео понижење на старту руске Премијер лиге
Фудбалери Спартака из Москве поражени су од екипе Оренбурга резултатом 2:0 на дебију српског тренера Дејана Станковића у руској Премијер лиги.
Фото: EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU
Када је постао тренер ФК Спартак из Москве, Дејан Станковић је на званичном представљању добио необичан поздрав једног руског новинара. "Дејане, добродошли у пакао", гласила је реченица која је описивала и очајне резултате славног московског клуба, али и веома јаку конкуренцију у тамошњем премијерлигашком друшву. Кроз прави мали пакао је српски стручњак прошао - већ у првом колу.
Наиме, на старту руског шампионата његов Спартак је убедљиво поражен на гостовању Оренбургу.
Од самог почетка меча Московљани су се мучили и видело се да неће бити лако у овом сусрету. Није било погодака после првих 45 минута и већ на полувремену Станковић је посегао за изменама.
Убацио је бивши стратег Црвене звезде два нападача Угалдеа и Мартинаса Переиру, али је офанзивни приступ донео нове проблеме. Оренбург је у 62. минуту искористио непажњу и Перез је постигао први гол. Само пет минута било је потребно да би турчин Емрекан Гурлу и дуплирао предност екипе која је прошле године завршила као 12. на табели и "за длаку" избегла испадање - бод га је спасао од "опасне зоне".
Фудбалери Оренбурга су на крају су мирно привели меч крају и уписали важна три бода.
БОНУС ВИДЕО: СЈАЈАН ДЕБИ: Дуарте после првог контакта са лоптом постигао гол за 4:0
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЂОКОВИЋ ДОСТИЖЕ РАДНУ ТЕМПЕРАТУРУ: Домаћи тенисер му не би смео представљати проблем у другом колу Ролан гароса
Новак Ђоковић коначно је уписао прву победу на шљаци ове сезоне и полако подиже форму пред најбитније мечеве, данашњи ривал биће му мало познати Валентан Роје који не би смео представљати тежак задатак у другом колу Ролан гароса (15.00).
27. 05. 2026. у 07:20
ЕНГЛЕСКА У ШОКУ: Капитен Манчестер јунајтеда се одрекао енглеског и узео РУСКО држављанство!
Најновије вести из фудбала су помало невероватне.
26. 05. 2026. у 19:49
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)