ФУДБАЛСКА ЛУДНИЦА КАКВА СЕ НЕ ПАМТИ: Ево ко је други финалиста Лиге шампиона! Губили до 88. минута, прошли у финале (ВИДЕО)

Новости онлине

08. 05. 2024. у 23:01

Лига шампиона тешко да је могла да буде драматичнија...

Након што је после нестварног реванша Борусија из Дортмунда избацила Пари Сен Жермен, у финалу јој се придружио Реал Мадрид.

Бајерн из Минхена је усред Мадрида водио против Реала са 0:1 до 88. минуту, да би потом изгубио са 2:1 и, услед 2:2 у првом мечу, шпански тим је прошао у завршну борбу за чувени "ушати" пехар.

Први гол на стадиону "Сантјаго Бернабеу" постигао је Алфонсо Дејвис у 68. минуту, а када је исти играч затресао потом и сопствену мрежу - радост Мадриђана није дуго потрајала, јер је због једног другог догађаја тај аутогол поништен. Ипак, славило се у Мадриду и те како, јер је резервиста Хоселу својим погоцима у 88. и 91. минуту донео преокрет, тиме и финале Реалу.

А велико финале Лиге шампиона биће одржано 1. јуна 2024. на новом лондонском "Вемблију".

Како је Реал победио Бајерн у "чуду од утакмице"?

Бурно је било од самог почетка реванша. Већ у 7. минуту "краљевски клуб" је тражио пенал, сматрајући да је Џуд Белингем фаулиран у казненом простору Бавараца, затим је Хари Кејн за мало закаснио на један центаршут којим је Бајерн могао да поведе, а онда је Реал умало повео када је у 14. минуту Винисијус Жуниор уздрмао стативу гола Бајерна, а на одбитак натрчао Родриго, коме је Мануел Нојер одбранио тај зицер.

Недуго затим госте је задесио пех и, чинило се затим, до 88. минута, било је то пресудно за њихов већ виђени успех.

Повредио се, наиме, Серж Гнабри, па је већ у првом полувремену Дејвис добио прилику да заигра иако то уопште није било у плану. А испоставило се - управо је, због повреде саиграча, на терен ушао момак који је и дао гол Реалу...

Но, до тада је било још "сто чудеса" у Мадриду. Рецимо, Андриј Луњин, голман Реала, чудесно је одбранио шут Харија Кејна, а Луњинов колега Нојер му се реванширао новом бравуром, и то спречивши Родрига да донесе предност мадридском гиганту у 40. минуту.

А након што је Реал "додао гас" почетком другог полувремена, узвратио је Дејвис. Прво шансом, а онда изврсним соло-продором и атрактивним голом којим је донео предност Бајерну у 68. минуту (ВИДЕО).

Бајернов Алфонсо Дејвис слави гол који је дао Реалу у Мадриду, али... FOTO: Tanjug/AP

Затресао је он потом и своју, тј. мрежу минхенског клуба, и то случајно, но срећу је имао у томе што је досуђен офанзивни фаул (ВИДЕО), међутим... Срећа није дуго била на страни Бавараца.

Хоселу, резервиста Мадриђана који је у 81. минуту ушао уместо Валвердеа, постао је херој Реала.

Најпре је поравнао резултат на 1:1 у 88. минуту (ВИДЕО) када је Нојер неспретно "предао" ривалу лопту после шута Винисијуса право пред "џокера" Реала, а онда...

У првом минуту судијске надокнаде, Рудигерово додавање спровео је у мрежу. Испрва је досуђен офсајд, но ВАР-провера је преиначила одлуку: Хоселу јесте дао и други гол (ВИДЕО), а Реал Мадрид јесте прошао у своје ново финале.

И то чак 18. у клупској историји, а шесто за Реал у последњих 11 година.

Борусији се сигурно неће свидети податак да је гигант из Мадрида осам претходних учесшћа у финалима Лиге шампионе - завршавао прославама због освојених титула ((998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017, 2018, и 2022. године).

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу