ЛЕВЕРКУЗЕН НАСТАВИО НЕСТВАРНУ СЕРИЈУ: "Фармацеути" победили и Рому, Олимпијакос направио чудо у Енглеској

02. 05. 2024. у 22:55

БАЈЕР Леверкузен игра сезону из снова. Низ непобедивости "фармацеути" су продужили, пошто су победили Рому на "Олимпику" са 2:0 у првој утакмици полуфинала Лиге Европе.

ЛЕВЕРКУЗЕН НАСТАВИО НЕСТВАРНУ СЕРИЈУ: Фармацеути победили и Рому, Олимпијакос направио чудо у Енглеској

Тиму Ћабија Алонса је ово 47. везани меч како нису изгубили, тачније од почтка сезоне не знају за неуспех.

Што се сусрета у престоници Италије тиче, гости су у 28. минуту повели преко сјајног Флоријана Вирца. То је уједно био резултат првог полувремена.

У наставку утакмце Леверкузен је дуплирао вођство. Играо се 73. минут када је Роберт Ендрих постигао фантастичан погодак. Распалио је по лопти из даљине и успео је да савлада Милета Свилара.

РАДОСТ Роберт Ендрих/ФОТО: Танјуг/АП

Покушали су изабраници Данијелеа де Росија да дођу до почасног гола, али се мрежа Матеј Ковара није затресла.

Реванш у Немачкој на програму је за седам дана, такође од 21 сат.

У другој утакмици Лиге Европе Марсеј и Аталанта одиграли су 1:1 на "Велодрому" и велика борба се очекује у другој утакмици у Бергаму.

Када је у питању Лига конференцију, Олимпијакос је направио велико изненађење. Екипа из Пиреја је као гост победила Астон Вилу са 2:4 и тако је начинила велики корак ка финалу.

Блистао је на овој утакмици Ајуб ел Каби који је постигао три гола и најзаслужнији је што је грчки великан приредио сензацију у Бирмингему. Четврти гол за тим Хозеа Луиса Мендилибара био је дело Сантијага Хецеа.

Изабраници Унаја Емерија успели су од 0:2 да дођу до 2:2, захваљујући погоцима Олија Воткинса и Мусе Дијабија. Ипак, нису успели да преокрену и дођу до тријумфа.

Могли су са голом заостатка да дочекају реванш, али Даглас Луиз је промашио цео гол са беле тачке у 84. минуту.

Фиорентина је успела после велике борбе и голом у надокнади времена да победи Бриж са 3:2. Домаћину је посао додатно био олакшан у 61. минуту када је остао са играчем више на терену због црвеног картона који је добио Рафаел Ониједика.

Астон Вила - Олимпијакос 2:4 (1:2)

(Воткис 45+1, Дијаби 52 - Ел Каби, 16, 29, 56 пен, Хеце 67)
Фиорентина - Бриж 3:2 (2:1)
(Сотил 5, Белоти 37, Нзола 90+1 - Ванакен 17, Тијаго 63)

БОНУС ВИДЕО: ЕРУПЦИЈА ОДУШЕВЉЕЊА НА "МАРАКАНИ": Гол којим је Звезда повела у Куп дербију

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52