ЗВЕЗДА ШАМПИОН СРБИЈЕ У ФУДБАЛУ! Доминација црвено-белих је настављена! (ВИДЕО)

02. 05. 2024. у 20:51

ЦРВЕНА звезда је победила ТСЦ у трећем колу плеј-офа са 2:1 и четири рунде пре краја сезоне математички је освојила титулу шампиона, седму у низу, а 35. у клупској историји.

Нису изабраници Владана Милојевића ништа желели да препусте случају. Дошли су до новог трофеја и преостале њихове четири утакмице неће имати резултатски значај.

Била је Звезда бољи ривал на овом сусрету, у првом полувремену су мреже мировале, а могло је да буде голова. Осман Букари је пропустио добру прилику, Хванг Ин Беом је погодио пречку одличним ударцем са неких 20 метара...

Ипак, наставак утакмице донео је много више узбуђења. Црвено-бели су теренску иницијативу крунисали у 55. минуту. Питер Олајинка је одлично скочио и ударцем главом после центаршута репрезентативца Јужне Кореје успео да матира Вељка Илића.

Није се дуго чекало на нови погодак. Само пет минута касније Иван Милосављевић је први ударац гостију ка голу ривала претворио у погодак. Добро је испратио центаршут Александра Ћирковића и није му било тешко да савлада Омрија Глазера.

На крају је Звезда успела да дође до тријумфа. Играо се 75. минут када је Шериф Ендијај донео предност црвено-белима. Он се најбоље снашао у казненом простору ривала и закуцао је лопту у мрежу ривала након што се она одбила од стативе после покушаја Милана Родића.

До краја утакмице је у стрелце могао да се упише и Александар Катаи, али у томе није успео.

Црвено-бели имају прилику да освоје и дуплу круну. Они ће у финалу Купа Србије 21. маја у Лозници на стадиону "Лагатор" играти против Војводине.

Црвена звезда је прва на табели са 84 бода, има 14 више од Партизана, ТСЦ је остао четврти са 66 бодова, четири мање од црно-белих.

Црвена звезда - ТСЦ 2:1 (0:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 4.000. Судија: Милан Илић. Стрелци: Олајинка 55, Ендијај 75 (Ц. звезда) - Милосављевић 60 (ТСЦ).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Глазер - Мијаиловић, Спајић, Драговић, Родић - Стаменић (од 70. Иванић) - Букари (од 88. Шљивић), Канга (од 70. Мимовић), Хванг, Олајинка - Ендијај (од 83. Катаи).

ТСЦ (4-3-3): Илић - Крстић, Ђорђевић, Антонић, Петровић (од 82. Влалукин) - Милосављевић (од 82. Шош), Пејић, Ђаковац - Јовановић (од 46. Станић), Пантовић (од 63. Вулић), Ћирковић.

Друго полувреме: Црвена звезда - ТСЦ 2:1

90+3' - Крај утакмице! Црвена звезда је шампион Србије.

90' - Утакмице је продужена за три минута.

84' - Тек што је ушао у игру одмах се нашао у доброј прилици Александар Катаи. Шутирао је фудбалер Звезде искоса са леве стране, добро је постављен био Илић и зауставио је његов покушај.

75' - Поново води Звезда. Мимовић је добро упослио Родића који је шутирао из прве, лопта се одбила потом право на ногу Ендијаја који је успео да је закуца у мрежу тима из Бачке Тополе.

69'  - Две измене направио је Владан Милојевић. Уместо Марка Стаменића и Гелора Канге прилику су добили Мирко Иванић и Огњен Мимовић.

60' - ТСЦ је из првог шута ка голу ривала постигао погодак. Милосављевић је добро пратио акцију и центаршут Ћирковића спровео у мрежу ривала.

55' - Ево гола на "Маракани". Извео је Хванг још један корнер, Олајинка је добро скочио и затресао је мрежу ривала.

53' - Опет је Звезда запретила после корнера, али лопта је погодила Спајића и отишла је преко гола ТСЦ-а.

50' - Први жути картон на утакмици добио је Немања Петровић. Леви бек гостујућег тима је са две руке зауставио Букарија што је за Милана Илића био јасан показатељ да му покаже картон.

46' - Почело је друго полувреме на "Маракани!"

Прво полувреме: Црвена звезда - ТСЦ 0:0

45+1' - У надокнади је покушао и Олајинка, али је његов покушај зауставио голман екипе из Бачке Тополе.

44' - Какве две прилике за домаће. Најпре је Илић одбранио ударац Букарија, а потом је Хванг погодио пречку ударцем са неких 20 метара.

38' - Хванг је извео корнер, Драговић је скочио и пробао главом, но лопта је отишла поред гола гостујућег тима.

Александар Драговић/ФОТО: ФК Црвена звезда

35' - Замало да Звезда поведе. Букари је траљаво шутирао, лопта је стигла до Ендијаја који такође није добро шутирао. Ипак, ставио је Илића на муке који је некако успео да интервенише и спречи актуелног шампиона Србије да поведе.

29' - Добра прилика за црвено-беле. Олајинка је шутирао главом, но један играч ТСЦ-а је изблокирао покушај Нигеријца.

25' - Све више притиска Звезда. Велика киша пада у Београду и сигурно отежава играчима да спроведу идеје у дело.

12' - Пробао је Букари главом, али није ударац био добар. Репрезентативац Гане је морао да се враћа уназад, па због тога није могао да захвати лопту онако како је желео.

6' - Опасан напад гостију. Ипак, Глазер није морао да реагује пошто је Родић испред Пантовића реаговао и избацио лопту у корнер. После ударца из угла није било претње по домаће.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Глазер - Мијаиловић, Спајић, Драговић, Родић - Стаменић - Букари, Канга, Хван, Олајинка - Шериф.

ТСЦ (4-3-3): Илић - Крстић, Ђорђевић, Антонић, Петровић - Милосављевић, Пејић, Ђаковац - Јовановић, Пантовић, Ћирковић.

Уочи меча:

Црвено-бели би у случају победе или ремија математички обезбедили нову титулу шампиона, седму узастопну, а 35. у клупској историји.

Ове две екипе су у једином досадашњем дуелу који је ове сезоне одигран на "Маракани" одиграли нерешено - 1:1, док је у Бачкој Тополи тријумфовао тим Владана Милојевића са 3:1.

Звезда је у прошлом колу ремијем у Новом Саду (0:0) прекинула серију од девет победа у свим такмичењима, дол је састав Жарка Лазетића савладао Партизан у Хумској са 2:1.

Црвено-бели су први на табели са 81 бодом, ТСЦ је на трећем месту са 66, има четири мање од Партизана са којим се бори за друго место које води у квалификације за Лигу шампиона.

БОНУС ВИДЕО: ЕРУПЦИЈА ОДУШЕВЉЕЊА НА "МАРАКАНИ": Гол којим је Звезда повела у Куп дербију

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52