БУРА У СРПСКОМ ФУДБАЛУ: УЕФА "дојавила" за нерегуларност, Радничком одузето шест бодова - а то није једина казна!
Дисциплинска и Етичка комисија Фудбалског савеза Србије (ФСС) на данашњој седници којом је председавао Иван Николиц, казнила је Раднички из Београда одузимањем шест бодова и новчано са четири милиона динара.
Фото: Н. Параушић
Како сазнаје Танјуг, Раднички је кажњен због "повреде интегритета игре" на гостовању Текстилцу из Оџака, где су Београђани поражени резултатом 5:0.
До казне је дошло у вези са достављеним писаним информацијама од стране УЕФА надлежних органа за интегритет.
Ту је наведено да је ФК Раднички из Београда својим чињењем угрозио и повредио интегритет фудбалске утакмице 20. кола Прве лиге Србије, која је одиграна 11. децембра.
"ФСС и на овај начин доказује 'нулту толеранцију' на појаве угрожавања и повреда интегритета фудбалских утакмица и дубоку посвећеност очувању интегритета и дигнитета фудбалских такмичења", истиче се у вести Танјуга.
Пратите фудбал и даље уз спортске странице портала "Новости".
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
СРБИ ГЛАВНА ВЕСТ У РУСИЈИ! Оно што се десило у Београду гануло је све Русе (ФОТО/ВИДЕО)
11. 02. 2024. у 17:50
КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!
ГРАДСКИ ривали Атлетико Мадрид и Реал Мадрид поново ће укрстити копља, овога пута у полуфиналу Суперкупа Шпаније (20.00) који се и ове године одржава Џеди. Улог је огроман, финале против Барселоне и прилика за први трофеј у 2026. години.
08. 01. 2026. у 08:00
ДОСАД НЕЗАБЕЛЕЖЕНО! Новак Ђоковић снимљен како моли за ово (ВИДЕО)
Новак Ђоковић се побринуо да најновије вести из тениса - буду несвакидашње.
06. 01. 2026. у 15:38
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)