МАКАБИ НИЈЕ МАЧИЈИ КАШАЉ: Торпедовали Манчестер у Израелу
КАДА је на жребу крај имена Звезде и Пјуника извучен пар Макаби Хаифа - Аполон, било је јасно да је шампион Србије добио средње тешку опцију у плеј-офу.

Фото: ЕПА
Противник из Израела, из угла црвено-белих, и те како је пролазан и није у рангу Салцбурга или Јанг бојса, али далек од тога да је за потцењивање.
Клуб је основан 1913. Освојио је 14 титула намењених прваку државе и псоледње две године влада Израелом. Највеће заслуге за то приписују се Бараку Бахару, тренеру модерног кова, који је у последњих шест година пет пута освајао круне у својој земљи. Учесници Лиге шампиона били су два пута (2002/2003. и 2009/2010). У првом мандату, уписане су победе над Олимпијакосом (3:0) и Манчестер јунајтедом (3:0), па је уз реми са Грцима (3:3) освојено седам бодова довољних за треће место. У другом, Макаби је групу са Бајерном, Јувентусом и Бордоом завршио са свих шест пораза.
Актуелни састав направио је чудо избацивши Олимпијакос победом у Атини (4:0), за пролаз Аполона се није страховало чак и после 2:0 на Кипру за домаћина. Ударна игла у актуелном саставу Макабија је нападач Франтзди Пјеро, који је постигао три гола у квалификацијама и највреднији је играч тима (1,8 милиона евра), док је остатак екипе процењен на 19,2 милиона.
Против српских клубова, Макаби је играо четири меча, од чега три са Партизаном (победа уз два пораза) и један са Пролетером из Зрењанина, у којем су славили.
Препоручујемо

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА КИВУОВ ПРВЕНАЦ: Интер не сме себи дозволити нови "кикс" на Светском првенству
У другом колу Светског клупског првенства гледаћемо дуел Интера и Ураве који се састају на "Лумен филду" у Сијетлу од 21.00.
21. 06. 2025. у 07:20

"УС**** СМО СЕ!" Михаил Дегтјаров шокирао целу Русију - и то усред највећег догађаја који Русија организује
Русија је, откако је почео рат у Украјини, на мети бројних санкција, па и спортских, услед чега руске репрезентације не могу да играју међународне такмичарске утакмице. Србија је једна од ретких која је изашла у сусрет Русима, а то је био изврстан повод да у Београд дође и руски министар спорта, Михаил Дегтјаров. Сада, када се вратио у Руску Федерацију, најпре је одржао састанак са руским председником, Владимиром Путином, а онда шокирао јавност Русије.
19. 06. 2025. у 20:01

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (0)