ЗДРАВКО МАМИЋ ПРЕСАВИО ТАБАК: Легенда Динама тужи Хрватску суду за људска права!
НЕКАДАШЊИ владар балканског фудбалског бизниса и први човек Динама из Загреба, одлучио је да тужи Хрватску...

фото: ЕПА
Здравко Мамић је правоснажно осуђен на шест и по година јер је оштетио клуб за око седам милиона евра, а како пишу тамошњи медији, Хрватску је тужио Европском суду за људска права у Стразбуру, пише "Јутарњи".
Мамићеви адвокати поднели су у уторак тужбу у његово име због повреде права на правично суђење, кршења претпоставке невиности, као и незаконитог одузимања имовине његове супруге.
Некадашњи први човек Динама жели да докаже неправедност суђења тврдњом да су судије под Ускоковом истрагом због примања мита.
Уставни суд Хрватске је недавно одбио жалбу Здравка Мамића, уз образложење да је он тај који је корумпирао судије, па се самим тим не може жалити на њихову пристрасност.
Здравку и Зорану Мамићу судиће се и за аферу Динамо 2 у којој је већ подигнута оптужница, а судиће им се у Осијеку, преноси "Јутарњи".
БОНУС ВИДЕО: Павков крваве главе напустио терен
Препоручујемо

БОБИ ПОНОВО У ХИТ ФИЛМУ: Марјановић у дресу Хемофарма доминира уз Адама Сендлера
11. 05. 2022. у 08:23 >> 08:26

КО ЈЕ ОВО ОЧЕКИВАО: Огласио се Џоел Ембид, ево шта је поручио Николи Јокићу!
11. 05. 2022. у 08:58

ПРЕМИНУЛА НБА ЛЕГЕНДА: Два тима су повукла његов дрес, отишао је члан Куће славних!
11. 05. 2022. у 09:30

ПАРТИЗАН ТРАЖИ ПРАВДУ И ПРОЛАЗ: "Парни ваљак" вечерас спрема сензацију усред Единбурга
ФУДБАЛЕРИ Партизана ће вечерас покушати да ураде "немогуће" и надокнаде два гола заостатка против Хибернијана на "Истер роуду" у реванш утакмици трећег кола квалификација за Лигу конференција.
14. 08. 2025. у 07:20

ЦРНОГОРЦИ У ШОКУ: Помислили за колону аутобуса да је стигла велика међународна ватрогасна помоћ, а оно...
Најновије вести из Црне Горе, а које се тичу великих пожара због који је и Србија послала помоћ не би ли се ватрена стихија обуздала, изненадиле су цео Балкан. На моменат и насмејале због једне погрешне процене.
14. 08. 2025. у 17:22

СРБИН ЧУВАО КЛИНТОНА: Бивши председник остао затечен - после свађе сазнао Ајкулино порекло: "Осећао сам да ми не може ништа" (ФОТО)
ЧОВЕК који је чувао Мадону, принца Харија, Бијонсе и Наоми Кембел потиче из старе београдске породице.
14. 08. 2025. у 07:43
Коментари (0)