ДА ВАС ПИТАМО НЕШТО... Руски спортисти упутили три сјајна питања свим страним колегама!

РУСИЈА и Украјина представљају, свакако, ових дана најважније вести на планети. Свет уживо прати шта се дешава у овим двема земљама, али и ономе што прати актуелну операцију руске војске, па и санкције које се изричу спортистима Русије. А сада су они решили да нешто упитају своје стране колеге.

ДА ВАС ПИТАМО НЕШТО... Руски спортисти упутили три сјајна питања свим страним колегама!

FOTO: Tanjug/AP

Подсетимо, руски спортисти су ових дана на општем удару, ни криви ни дужни.

Десило се, само у јучерашњем дану, да је Евролига избацила руске клубове, затим су ФИФА и УЕФА избацили фудбалску репрезентацију Русије и све руске клубове из свих међународних такмичења, то се потом поновило у хокеју, а данас је исту ствар урадила и ФИБА када се ради о руским кошаркашким екипама, било клупским или репрезентативним, док је Русима, после одузимања домаћинства финала Лиге шампиона, у уторак одузето и Светско првенство у одбојци.

Тим поводом, руски спортисти су, путем Спортске комисије Олимпијског комитета Русије, решили да страним колегама јавно упуте три питања.

И, она гласе овако:

"Наша комисија спортиста, при Олимпијском комитету Русије, позива стране спортисте, наше колеге, да буду храбри и отворено одговоре младим руским спортистима на следеће:

1) Зашто их и по ком основу лишавају могућности да се баве својом професијом?

2) Шта је њихова кривица? То што су рођени у Русији или су њени држављани?

3) Да ли су позиви да им се забрани да учествују на међународним такмичењима заправо прилика да склоните конкурента, и то туђим рукама, без личног спортског супарништва?

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЂОКОВИЋ ДОСТИЖЕ РАДНУ ТЕМПЕРАТУРУ: Домаћи тенисер му не би смео представљати проблем у другом колу Ролан гароса

ЂОКОВИЋ ДОСТИЖЕ РАДНУ ТЕМПЕРАТУРУ: Домаћи тенисер му не би смео представљати проблем у другом колу Ролан гароса

Новак Ђоковић коначно је уписао прву победу на шљаци ове сезоне и полако подиже форму пред најбитније мечеве, данашњи ривал биће му мало познати Валентан Роје који не би смео представљати тежак задатак у другом колу Ролан гароса (15.00).

27. 05. 2026. у 07:20

Коментари (7)

ЕНГЛЕСКА У ШОКУ: Капитен Манчестер јунајтеда се одрекао енглеског и узео РУСКО држављанство!