ИСТОРИЈСКА ОДЛУКА: Ово су спортисткиња и спортиста који ће носити заставу Србије на церемонији отварања Игара у Токију (ФОТО)
ПРЕСЕДНИЦА Спортске комисије Олимпијског комитета Србије Милица Мандић недавно је најавила, а данас је стигла званична потврда - заставу Србије на церемонији отварања Олимпијских игара у Токију заједно ће носити спортиста и спортисткиња, а ова част припала је Соњи Васић и Филипу Филиповићу!

AP Photo/Patrick SemanskyPatrick Semansky
Одлука је донета на седници Извршног одбора Олимпијског комитета Србије. Ово је први пут у историји Олимпијских игара да ће заставе свих земаља носити двоје спортиста, иако су неке државе раније увеле ову праксу на церемонији затварања.
- У циљу унапређења родне равноправности на церемоји отварања Олимпијских игара први пут у историји заставу сваке земље носиће спортиста и спортисткиња - открила је недавно Милица Мандић, олимпијска шампионка из Лондона која је носила заставу на цермонији затварања Игара те 2012.
Филип Филиповић ће са ватерполистима покушати да одбрани златну медаљу освојену пре четири године у Рију, док ће Соња Васић са својим другарицама покушати да оде даље него у Бразилу пре четири године када је освојена бронзана медаља.
На претходним Играма у Токију заставу је на отварању носила Ивана Анђушић Максимовић, а на затварању Тијана Богдановић.

Фото: КСС
СВИ НАШИ ЗАСТАВНИЦИ НА ОИ:
Краљевина Србија
1912. Драгутин Томашевић атлетика
Краљевина СХС
1920. нисмо учествовали у дефилеу
1924. Стане Перпар атлетика
1928. Ђорђе Стефановић атлетика
Краљевина Југославија
1932. Вељко Наранчић атлетика
1936. Милан Степиншек атлетика
ФНРЈ/СФРЈ
1948. Божо Гркинић ватерполо
1952. Ото Ребула атлетика
1956. Здравко Ковачић ватерполо
1960. Радован Радовић кошарка
1964. Мирослав Церар гимнастика
1968. Бранислав Симић рвање
1972. Мирко Сандић ватерполо
1976. Хрвоје Хорват рукомет
1980. Матија Љубек кајак и кану
1984. Дражен Далипагић кошарка
1988. Матија Љубек кајак и кану
СРЈ/СЦГ
1992. нисмо учествовали у дефилеу
1996. Игор Милановић ватерполо
2000. Владимир Грбић одбојка
2004. Дејан Бодирога кошарка
Република Србија
2008. Јасна Шекарић стрељаштво
2012. Новак Ђоковић тенис
2016. Ивана Анђушић Максимовић
Препоручујемо

ОЛИМПИЈСКЕ КВАЛИФИКАЦИЈЕ: Познати сви полуфиналисти, Чеси савладали Уругвај
02. 07. 2021. у 09:16

БОГДАНОВИЋ НЕ МОЖЕ САМ: Пораз Атланте, Милвоки на корак до финала (ВИДЕО)
02. 07. 2021. у 08:10

ТЕШКИ ДАНИ ЗА ДУШАНА ВЛАХОВИЋА: Српски репрезентативац се овоме није надао пре Светског првенства
ДУШАН Влаховић је изгубио место стартера у Јувентусу, а потврду тога добили смо на првом мечу "старе даме" на Светском клупском првенству када је тријумф над Ал Аином (5:0) већински испратио са клупе са које се очекује да започне и вечерашњи сусрет Видада и Јувеа (21.00).
22. 06. 2025. у 07:30

ХАОС: Отказано Европско првенство због Руса!
Откако је рат у Украјини избио почетком 2022, Русија је, када се о светским спортским вестима ради, била спомињана само као страна која трпи санкције због поменуте војне интервенције. Иако се то полако мења у последње време, најновији пример дискриминације довео је до незапамћеног скандала.
22. 06. 2025. у 17:53

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (5)