СА СТЕФАНОМ И ВАСИЛОМ У 7529. ГОДИНУ: У Новом Саду данас ће бити одржан десеточасовни онлајн концерт са сто учесника

ВИШЕ од 10 часова онлајн програма музичке, визуелне и извођачке уметности из 14 новосадских простора за културу, уз учешће готово 100 уметника, биће данас представљени публици у оквиру пројекта "Нови Сад - Европска престоница културе, Дочек 7529."

СА СТЕФАНОМ И ВАСИЛОМ У 7529. ГОДИНУ: У Новом Саду данас ће бити одржан десеточасовни онлајн концерт са сто учесника

Фото Јелена Ивановић

- Када сам кренуо да размишљам о репертоару, имао сам у виду да је Нова година, и да програм треба да буде свечан, али и забаван - најављује Стефан Миленковић.

- Шта је оно што би ми привукло пажњу, да сам код куће и да слушам концерт? Исто тако, морао сам да размишљам о концепту старог и новог - нова Градска концертна дворана, у граду са тако богатом културном историјом. Тако се наметнуо еклектичан програм. Чак два аранжмана су направљена само за ову прилику, тако да мислим да је спој оваквог програма, "Камерате" и Васила, феноменалан.

Џез пијаниста Васил Хаџиманов не крије да се изузетно обрадовао када га је Стефан Миленковић позвао да гостује на новогодишњем концерту, те да се нада да ће публика волети извођење "Божићне песме" и "Преко брда, преко брега":

- Стефан се досетио да бих ја био добар додатак целој причи, и хвала му на томе. С обзиром на то да је повод Нова година и празнично расположење, мислим да су ове две песме биле одличан избор. Једна наша, а друга страна, свакако су обе класици, а направили смо и фине и другачије аранжмане за ову прилику.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Оно што је освануло у Сплиту запањило је све Хрвате (ФОТО)