МИСТЕРИОЗАН ОДНОС СА ТИТОМ: Холивудска дива и италијанска глумица Софија Лорен данас пуни 90 година (ФОТО)
У МЛАДОСТИ важила је за једну од најлепших европских и холивудских глумица.
                                                                                    Фото: Profimedia
Издвајала се из масе лепотица шездесетих тиме што је поносно истицала своје облине и није пристајала на сурова холивудска правила. У то доба сврставана је међу најлепше жене планете, а данас, 20.09. ова непоновљива Римљанка пуни 90 година. Италијанска филмска дива Софија Лорен и даље фасцинира ванвременском лепотом и осмехом.
Софија Лорен се прославила након што је добила Оскара за улогу у филму "La Ciociara" и постала прва оскаровка ван енглеског говорног подручја. Са само 14 година Софија је победила на локалном такмичењу лепоте, а две године касније на такмичењу за Мис Италије освојила је титулу Мис елеганције.
Цели живот инсистирала је на чувању приватности и достојанства, али је у својим мемоарима који су изашли 2014. године, одала неколико тајни из свог љубавног живота. Писала је о својим славним удварачима, међу којима су били Марлон Брандо, Питер О`Тул и Кери Грант. У браку са Карлом Понтијем провела је 41 годину, а после његове смрти глумица се више никада није удавала.
Било је претпоставки да је између Софије Лорен и Јосипа Броза Тита било симпатија које су прелазиле пријатељски однос. Међутим, сестра Јованке Броз Нада Будисављевић другачије је видела однос њихов однос. Глумица је провела 15 дана на Брионима док су у резиденцији боравили и Јосип и Јованка Броз.
                    
                    "ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
                    
                    САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
                    
                    АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
                                        
                    
                    
                    
                    
                                        
                                        
                                
                                        
                                        
                                        
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
Коментари (0)