"ЂЕД ЈЕ РЕКАО - САМО МАЛИ" Баја Мали Книнџа о сусрету с војводом Ђујићем - Кад смо сели, донео је бланко чек

Novosti online

29. 11. 2023. у 18:58

ПЕВАЧ Мирко Пајчин, познатији и као Баја Мали Книнџа у емотивној исповести открио је шокантне и трагичне детаље своје прошлости и судбине која није лака.

ЂЕД ЈЕ РЕКАО - САМО МАЛИ Баја Мали Книнџа о сусрету с војводом Ђујићем - Кад смо сели, донео је бланко чек

Фото: Марија Млађен/АТА имагес

Потиче из села Губин подно Динаре, а данас живи са супургом Дијаном и шесторо деце у Београду. 

Ипак, увек истиче колико му недостаје родно место и кућа коју је избубио у рату. 

- Срушили су ми и запалили кућу, у Ливну заклали ујака и ујну. Не волим да причам о томе тешко ми је. Мој млађи брат Новак, био је у логору Лора, Хрвати су упали у касарну, побили све, а заробили њега и једног водника. Мој отац Неђељко био је у рату до последњег дана. И онда некоме сметају моје песме, моја песма никоме не може ништа лоше учинити. Ја нисам никоме запалио кућу, мени јесу - каже Баја Мали Книнџа. 

Певач сведочи бројним ратним ужасима којима је присуствовао, а бројне су везане за његову породицу. 

- Вешали су две лутке на бандеру и говорили да ће тако моје родитеље вешати, да ће моји Маша и Неђо тако да заврше. Код Хрвата је увек било изражено усташтво. Као становник места које је било стратиште, где су јаме Бикуша и Равни Долац, ја то знам. Зато сматрам да је филм "Дара из Јасеновца" требао одавно да се сними - додаје Книнџа. 

Певач каже да је још из школских дана гајио љубав према поезији, али да је почео да пева случајно. 

-  Пријатељ из Сурчина добио је сина и отишли смо да славимо у кафани покојног Зорана Шијана. Ту су већ певали Цакана и Вики Миљковић. То веће сам добио бакшиш у вредности од пет аеродромских плата и кажем себи: "Нећеш, Баја, више устајати рано!". Тако почнем да певам и направим луду кућу - а остало је историја - казао је Баја.

Захваљујући музици, Баја је 1998. у Калифорнији упознао једног од својих идола, православног свештеника и четничког војводу Момчила Ђујића. Посветио је велики број песама човеку ког Срби сматрају спаситељем од усташког ножа за време Другог светског рата.

- Био сам у Америци, а нас 60 је хтело да га види. Рекли су нам да ћемо чекати два дана, а за то време нас је проверавало његово обезбеђење јер су га се Хрвати тада сетили, па су тражили Ђујићево изручење. Онда су дошли његови ађутанти и казали: "Ђед је рекао - Само Мали" и јединог ме прими. Кад смо сели, донео је бланко чек и рекао ми да напишем коју цифру желим! Ја сам написао 50 долара. Казао ми је: "Јеси п****, дао бих ти шта год хоћеш." Написао ми је две споменице! У једној стоји: "Певај, Баја, певај српском роду, за крст часни и златну слободу" - са сетом прича Баја Мали Книнџа о покојном војводи.

(Информер)

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.

31. 07. 2025. у 17:34

Коментари (0)

СКАНДАЛ КАКАВ СЕ НЕ ПАМТИ! За повике Убиј Србина! УЕФА само што не исплати награду Украјинцима!