ЖИКУ СВИ ЗНАМО, А ОВО МУ ЈЕ СЕСТРА! Ћерка Боре Тодоровића се школовала у целом свету, а ево чиме се бави (ФОТО)
ДАНА Тодоровић је ћерка покојног глумца Боре Тодоровића, а мало се зна о њој за разлику од њеног брата Жике Тодоривића.
Фото: И. Маринковић
Дана је рођена 1977. у Београду. Школовала се у Будимпешти, Детроиту, Индијанаполису и Њујорку, а студије драме завршила је у Лондону. Бавила се глумом и превођењем.
Посебно преводилачко искуство стекла је у области филма и позоришта, а шест година радила је и као преводилац у Уједињеним нацијама.
Њен први роман „Трагична судбина Морица Тота“ (2008) преведен је на немачки и енглески језик, објавила је две књиге прича за децу за Словенију, а „Парк Логовској“ посветила је свом оцу Бори, који се много радовао његовом објављивању.
(Информер)
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (1)