ЛИНТА ОДГОВОРИО БАКИРУ: Његова изјава је профашистичка, то није ништа ново

Тањуг

24. 01. 2021. у 23:34

ПРЕДСЕДНИК Савеза Срба из региона Миодраг Линта упутио је данас оштре критике на рачун председника Странке демократске акције БиХ (СДА) Бакира Изетбеговића поводом његове изјаве у којој је наговестио да су Срби лош народ.

ЛИНТА ОДГОВОРИО БАКИРУ: Његова изјава је профашистичка, то није ништа ново

Фото: Танјуг

Линта у саопштењу истиче ''да профашистика изјава Бакира Изетбеговића није ништа ново и један је од многих доказа огромне мржње Странке демократске акције према српском народу''.

- Треба да се подсетимо, између осталог, и профашистичке изјаве Бакира Изтебеговића коју је дао 20. јула прошле године у Козарцу код Приједора да је геноцид над Бошњацима почео у Крајини а кулминирао у Сребреници и да има много Срба који су склони да хладно убијају комшије - каже Линта.

Изетбеговић, како је навео, у контитунитету шири нетрпел?ивост према Србима јер одбијају да прихвате апсурдне лажи да су агресори и геноцидан народ и јер никад неће да се одрекну Републике Српске и прихвате унитарну Босну и Херцеговину по принципу "један човјек, један глас".

- Потпуно је јасно да Бакир Изетбеговић и бошњачки политичари нису одустали од политике отимања дејтонских надлежности Републици Српској и укидања механизма националног и ентитетског вета у заједничким институцијама - каже Линта.

Линта истиче да је потребно покренути снажну дипломатску, политичку и правну борбу за истину о карактеру рата у БиХ, страдању српског народа и повратку на изворни Дејтонски споразум.

- Главни кривац за рат јесте исламистички режим Алије Изетбеговића чији је темељ била ''Исламска декларација''. Српском народу је наметнут рат нелегалном сецесијом и нигде у БиХ Срби нису први напали Бошњаке. Срби су одбранили РС и прихватили Дејтонски споразум да би се зауставио рат и постигло компромисно рјешење - нагласио је Линта.

СДА и друге бошњачке странке никада нису прихватиле дејтонски компромис, сматра Линта и истиче да је због тога кл?учни интерес Србије ''да се заустави дал?е развлашћивање Републике Српске и да се започне борба за повратак надлежности које су на нелегалан начин пренете на ниво Босне и Херцеговине''.

Лидер СДА Изетбеговић наговестио је да Србе сматра лошим народом док је у петак, током гостовања у Дневнику Федералне телевизије, оштро критиковао председавајућег Председништва БиХ Милорада Додика.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ТАЈНИ ДОГОВОРИ ИЗ 80их: Како су САД наоружавале Техеран, Регана умало коштало фотеље, умешан државни врх - афера Иран-Контра (ФОТО)

ТАЈНИ ДОГОВОРИ ИЗ 80их: Како су САД наоружавале Техеран, Регана умало коштало фотеље, умешан државни врх - афера Иран-Контра (ФОТО)

ОЛИВЕР Норт је амерички политички коментатор и пензионисани пуковник Корпуса америчких маринаца који сваком својом појавом подсети на контроверзе које се вежу за његово име.

09. 04. 2026. у 12:33

Коментари (1)

ПРИПРЕМА СЕ „ШПАНСКА ПИТА“: Нови специјалитет за уметничке сладокусце из „кухиње“ Фондације Mozzart