УВЕК ЋЕМО БИТИ УЗ РЕПУБЛИКУ СРПСКУ: Министар Селаковић истакао да су мир и стабилност највећи интереси нашег народа
МИНИСТАР спољних послова Србије Никола Селаковић изјавио је да су Србија и Република Српска биле и остаће нераскидиво везане у предстојећим годинама, те да очекује да ће интензивно и предано сарађивати на изградњи стабилнијег и просперитетнијег региона.
Фото Танјуг
Селаковић је, поводом обележавања Дана Републике Српске, нагласио да је очување мира и стабилности највећи интерес српског народа, без обзира да ли је реч о Србији или некој од држава у окружењу у којима српски народ живи.
Шеф српске дипломатије истакао је да Срби, као највећи народ на западном Балкану, желе да се развијају и своје успехе деле са свима у региону, који, како је објаснио, најзад мора престати да носи етикету турбулентног и нестабилног подручја и постати зона одрживог и предвидивог развоја.
- Српски народ има своје легитимне националне интересе, али највиши интерес, који Србе повезује где год да они живе, јесте мир, стабилност и развој, како бисмо што ефикасније надокнадили године потрошене у назадовању и стагнацији и ухватили прикључак са најбогатијим и најнапреднијим европским друштвима - рекао је Селаковић.
Према његовим речима, нико не треба да се плаши српског успеха, јер и ова генерација жели да, управо онако како су то чинили и преци, успех остварује на добробит читавог региона и свих у окружењу.
- Надамо се да ће и друга два конститутивна народа у БиХ бити спремна да сарађују са Србијом и читавим српским народом на остварењу тог циља, јер Србија као центар стабилности региона има искрене жеље да њени економски и друштвени успеси буду на корист свим народима у региону - рекао је Селаковић.
Он је навео да Србија поштује све своје суседе и територијални интегритет свих комшијских држава.
- Али, Републику Српску и српски народ волимо и увек ћемо их помагати и бити уз њих - поручио је Селаковић.
Честитајући празник грађанима Републике Српске, Селаковић је истакао да Србију, када је реч о њеним специјалним паралелним везама са Српском, обавезује Дејтонски споразум, али и расположење и братска љубав огромне већине грађана према сународницима са друге стране Дрине.
- Желим грађанима Републике Српске мирну, стабилну и просперитетну будућност, и на том путу, као и до сада, имаће братску подршку и помоћ Србије - истакао је Селаковић.
Препоручујемо
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)