ГРАДОНАЧЕЛНИК НАЈАВИО: Град Бањалука спрема пакет помоћи хотелима, туристичким агенцијама и угоститељима

ГРАДОНАЧЕЛНИК Бањалуке Игор Радојичић најавио је данас нове економско-социјалне мере за помоћ секторима који су највише погођени кризом изазваном вирусом корона.

ГРАДОНАЧЕЛНИК НАЈАВИО: Град Бањалука спрема пакет помоћи хотелима, туристичким агенцијама и угоститељима

Фото ГУ Бањалука

- До петка ће бити припремљен пакет нове подршке Града Бањалука појединим секторима. Пре свега разговара се о секторима хотелијерства, туризма, угоститељства и одређених услуга - казао је Радојичић.

Он је појаснио да се очекује одлука Владе Републике Српске која би требало да донесе посебну уредбу о помоћи из своје надлежности, а по њеном усвајању Град Бања Лука ће донети своју одлуку о пакету помоћи.

- Након усвајању те уредбе или одлуке, Град ће предложити своју одлуку како бисмо помогли одређеним секторима са једнократним новчаним износима који ће бити додељивани  да ли по броју запослених, паду прихода или неком другом критеријуму. Сматрамо да су у овом тренутку највише погођени хотели који готово не раде, као и туристичке агенције, те мањи број свадбених салона, ноћних клубова и приређивача музичких догађаја, а који имају регистрацију - казао је Радојичић.

Истакао је да је циљ да се нацрт ове одлуке припреми до петка, те да се она „наслони“ на одлуку на републичком нивоу и да се покуша помоћи најтеже погођеним секторима.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЦИРКУС У ХРВАТСКОЈ! Покушали да оправдају зашто је Вучић у првом, а Пленковић у другом реду - и још више се закопали (ФОТО)

ЦИРКУС У ХРВАТСКОЈ! Покушали да оправдају зашто је Вучић у првом, а Пленковић у другом реду - и још више се закопали (ФОТО)

ДИГЛА се велика бура у Хрватској због распореда седења на војној паради у Француској, којој је присуствовао и председеник Србије Александар Вучић.

14. 07. 2026. у 15:22

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ТАЈНА ПЕСМЕ ТУЖНО ЛЕТО ТОМЕ ЗДРАВКОВИЋА: Ево коме је посветио ове ванвременске стихове