ИНИЦИЈАТИВА ЗА "ХЛАЂЕЊЕ" ЦЕНА: Покренуто потписивање петиције за појефтињење грејања у Добоју
ОДБОРНИК ПДП у Скупштини града Добоја Слободан Васиљевић и двоје његових страначких колега - Оливера Ђорђић и Стефан Гаврић - грађанском иницијативом ће затражити смањење цене грејања за десет одсто, за шта су већ покренули и потписивање петиције.
Фото ПДП
Иако се овај потез може тумачити и као придобијање гласача у склопу предизборних активности, Добојлије верују у то да је - оправдан. Јер, "Градска топлана" је пре две године повукла необичан потез, повећавши цене својих услуга домаћинствима чим је 15. априла угасила котлове. Зато је лане грејање стамбене површине - уместо дотадашњих 2,24 КМ по квадрату - коштало 2,53 марке.
Онда су, уочи предстојеће сезоне, тарифе поново увећане - овога пута за десет одсто - јер су градске власти за тај проценат дозволиле повећање цена комуналних услуга, што се односи и на одвожење смећа, и на испоруку воде. То је оправдано најавом повећања цена енергената, пре свега електричне енергије. Иако се то показало као нетачно, житељи Добоја су добили веће цене.
- Као одборник, имам могућност да предложим иницијативу, свестан да ће тешко проћи Колегијум Скупштине. Али, уз довољан број потписа суграђана, бар ћемо актуелну локалну власт натерати да поштује Пословник и ову тему уврсти у дневни ред - каже Васиљевић. Проблем "Градска топлана" у Добоју, Фото Љ. Ђ.
И Гаврић има лоша искуства када су у питању иницијативе према градским властима, али сматра да је оправдано тражити барем враћање цена за најновијих десет одсто.
Подсетимо, пре месец дана је председник младих ОО ПДП покушао да пред зградом Градске управе одржи конференцију за медије - како би указао на чињеницу да власти у овом граду, за разлику од других у окружењу, не издвајају средства за студентске стипендије - али су га у томе спречили активисти владајућег СНСД...
У "Градској топлани" истичу да су свесни чињеница да оба повећања цена услуга испоруке топлотне енергије представљају удар на кућне буџете, али тврде да су били приморани да траже корекцију.
- Уместо пет, увели смо три категорије потрошача, што је у складу са новим Законом о комуналним делатностима. Повећање цене наших услуга је било неминовно због повећања цена угља и акциза, што је довело до повећања цена радова и робе, али су наше услуге и даље најјефтиније у окружењу - каже директор Слађан Јовић.
Препоручујемо
ДЕЛЕГАЦИЈА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У МОСКВИ: Додик и Будимиров разговарали са Шојгуом
28. 05. 2026. у 14:58
ДОНИРАО ДЕО ЈЕТРЕ: Повеља града Зворника свештенику Дарку Перићу
28. 05. 2026. у 14:03
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)