ПЕТРОВДАН БЕЗ СЛАВЉА: Први пут после 120 година у Рудом
ПРВИ пут након 120 година, у Рудом је, због вируса корона, отказан "Петровдан", Дан Општине Рудо и крсна слава цркве "Св. апостола јеванђелиста Петра и Павла".
Р.М.
За разлику од овог 12. јула, свих предходних 120, славило се уз песму и коло, одличја и награде. Изостала је први пут и Свечана седница СО Рудо, на којој су одборници, гостима из суседних градова, говорили о успесима и плановима развоја.
Шатре у црквеној порти нису ни постављене, а и градски угоститељи су Петровданско јутро-преспавали.
- Да се нештo овако за "Петровдан" догоди у Рудом, ни у сну се није могло уснити. Ранијих година се Рудо, дан уочи Петровадана, "тресло" од музике. Ноћ била без сна, а 12. јула, играло по неколико кола у црквеној порти. Гостију и до 10.000. Да сам јуче умро, не би веровао "анђелима" да славља није било - каже за "Новости" Стево Вуковић (92) из Рудог.
Одлагању "Петровдана" за догодине, у великој мери је допринела и чињеница, да је у предходној седмици, четверо Руђана, оболeло од Ковида-19.
Препоручујемо
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)