НЕСВАКИДАШЊЕ КРИВИЧНО ДЕЛО У ОПШТИНИ ГАЦКО РАСВЕТЉЕНО: Из револта заврнуо вентил
ЗБОГ сумње да је изазвао једнодневни нестанак воде у целој општини Гацко, ухапшен је у том граду јуче С. Г. Он се сумњичи да је на изворишту заврнуо вентил на главној напојној цеви и своје суграђане оставио без водоснабдевања.

Д. Цураћ
Како су навели у Полицијској управи Требиње, Полицијској станици Гацко из Јавног предузећа "Водовод" 13. фебруара пријављено да је на изворишту "Вратло", испод водозахвата проваљено у шахт и да је завијен вентил на главној напојној цеви којом се напајају базени који се налазе испод града и да је то разлог за нестанак воде у граду који се догодио дан раније.
- Лице чији су иницијали С. Г. ухапшено је због сумње да је починило кривично дело оштећење или уништавање јавних уређаја, након што је полиција, прикупљајући оперативне информације, стекла основ сумње да је та особа извршилац тог кривичног дела. Након криминалистичке обраде и претреса куће, помоћних објеката и возила које користи са резултатима увиђаја упознато је и Окружно јавно тужилаштво у Требињу - навели су у ПУ Требиње.
Подсетимо, крајем прошле седмице цело Гацко остало је без воде, а из Водовода су се тада огласили саопштењем да сумњају у диверзију на изворишту Вратло.
ПУНЕ РУКЕ ПОСЛА
ПОЛИЦИЈА у Гацку поред овог случаја успела је да реши и још једну несвакидашњу ситуацију у тој општини. Наиме, Б. С. из Гацка ухапшен је под сумњом да је у четвртак поломио три шофершајбне на аутомобилима испред Основне школе "Свети Сава". Увиђајем на лицу места је изузет један камен и црвена мајица, за које се претпоставља да су коришћени за ломљење шофершајбни.
Како незванично сазнајемо С. Г. је бивши радник тог предузећа, а његов наводни мотив је револт према управи "Водовода". Оно што је занимљиво је да је место где се налази вентил на главној напојној цеви удаљено је од Гацка око 17 километара и отежан му је приступ због снега, а полиција је утврдила да је то извориште било без икаквог обезбеђења, иако је поприлично удаљено од града.

Д. Цураћ

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)