МЕЂУ УХАПШЕНИМА И ЋУКОВ ОТАЦ! Акција СИПА и МУП РС на подручју Бијељине против нарко-клана, претреси на 13 локација

С. М.

28. 12. 2022. у 06:31

ПО налогу Тужилаштва БиХ, СИПА и МУП РС на 13 локација на подручју Бијељине и Угљевика извели су јуче акцију кодног имена "Голден", у којој је ухапшено шест особа због сумње да су дужи период чинили кривична дела организованог криминала, повезана са међународним прометом дрога, прањем новца стеченог незаконитим активностима и друга повезана дела.

МЕЂУ УХАПШЕНИМА И ЋУКОВ ОТАЦ! Акција СИПА и МУП РС на подручју Бијељине против нарко-клана, претреси на 13 локација

СИПА

Према незваничним информацијама, на мети полиције нашла се криминална група на чијем челу је Златан Ћук, а који је у бекству већ дужи период. Како кажу извори из истраге, у овој акцији су ухапшени Златанов отац Бошко Ћук, Саво Н., Синиша П., Жељко и Далибор С. и Радан Д.

Из СИПА је саопштено да се ради о акцији "Голден", која се спроводи по налогу Суда и Тужилаштва БиХ, а она се реализује након распакивања апликација "Скај" и "Аном".

Иначе, име Златана Ћука у јавности је испливало и у предмету против Дарка Елеза, који је био под истрагом због сумње да је планирао његову ликвидацију. Широј јавности Ћук је постао познат и по "кокаинској журки", када је, током пандемије вируса корона у викендици у Сувом Пољу код Бијељине ухапшен заједно са старлетом Тијаном Максимовић, званом Тијана Ајфон и још 14 особа. Али одмах након пуштања на слободу Ћук је побегао и од тада је недоступан органима гоњена.

Златан Ћук важи за особу блиску "шкаљарском клану", а његово име помиње се и у оптужници против организоване криминалне групе Далибора Раилића, осумњичене за трговину дрогом и убиство начелника Сектора криминалистичке полиције ПУ Приједор Раденка Башића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

РУСКО министарство спољних послова, заједно са својим савезницима и партнерима, разматра предлог америчког председника Доналда Трампа за придруживање Одбору за мир, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.

09. 02. 2026. у 11:26

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (0)

ПРЕТИЛИ МУ НОЖЕМ И ПИШТОЉЕМ: Детаљи отмице Даниела Кајмакоског - пронађен везан на задњем седишту аутомобила