ПИЧ УДАРИО НА ДОДИКА И ЖЕЉКУ ЦВИЈАНОВИЋ: Жели да усмерава српске лидере и тврди да су на опасном путу
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик британског премијера за Западни Балкан Стјуарт Пич огласио се данас поводом увођења санкција Велике Британије српском члану Председништва Босне и Херцеговине Милораду Додику и председници Републике Српске Жељки Цвијановић.
Фото ЕПА
Његова порука објављена је на Фејсбук страници Амбасаде Велике Британије у Босни и Херцеговини.
- Данашња одлука министарке спољних послова је значајна и неопходна, ове особе су на опасном путу који штети стабилности и правном поретку у Босни и Херцеговини. Што пре се направи заокрет на том путу то боље за грађане БиХ - поручио је Стјуарт Пич.
Велика Британија је данас саопштила да је увела санкције српском члану Председништва БиХ и лидеру СНСД Милораду Додику и председници РС Жељки Цвијановић због, како се наводи „покушаја поткопавања легитимитета и функционалности Босне и Херцеговине“.
Санкције укључују забрану путовања и замрзавање имовине, саопштено је из Владе Велике Британије.
Додик је прочитао саопштење Владе Велике Британије о увођењу санкција и рекао да су оне „смешне“.
- Нисам био тамо има десет година - рекао је Милорад Додик.
Препоручујемо
„БРИТАНЦИ СУ СТАРИ МАНИПУЛАТОРИ“: Додик осуо паљбу због санкција
11. 04. 2022. у 16:38
ПРВЕ БРИТАНСКЕ САНКЦИЈЕ ЗА ПОЛИТИЧАРЕ У БиХ: Ево шта оне подразумевају
11. 04. 2022. у 15:11
ОГЛАСИО СЕ ДОДИК: Реаговао на увођење санкција Велике Британије
11. 04. 2022. у 14:22
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (2)