ХТЕЛИ ДА ГАЈЕ МОРСКУ РИБУ У ВРШАЧКОМ ЈЕЗЕРУ: Идеја није заживела, иако вода садржи добар проценат соли
ПРЕ више од пола века поједини Вршчани су озбиљно размишљали да у свом граду, који је од најближег мора удаљен око 400 километара, гаје – морску рибу.

Фото: ТО Вршац
Те своје идеје правдали су чињеницом да вода тамошњег вештачког језера, које је изграђено 1954. године, садржи велики проценат соли, с обзиром на то да долази са дубине од преко стотину метара и да, како се сматра, у подземљу пролази кроз наслаге соли давно несталог Панонског мора.
О тој замисли писале су чак и тадашње локалне новине „Борба“, у којима је дат и предлог које рибе би требало гајити.
-За оглед би у обзир дошла морска површинска риба, која би се лакше аклиматизовала у новом амбијенту – писала је „Борба“ јула 1961. године, уз контатацију да би, уколико тај узгој буде успео, то била велика туристичка атракција.

Фото: Удружење Феликс Милекер
Није нам, међутим, познато да ли је заиста било покушаја да се нека морска риба убаци у вршачко језеро или је то остало само на причи. „Борба“ о томе више није писала.
За морску не знамо, али слатководне рибе ту добро опстају. Не смета им тај проценат соли, који је старе Вршчане навео на помисао да би рибе из Јадрана ту могле да живе.
Језеро се редовно порибљава различитим врстама рибе, па је, осим купања, и пецање веома популарно.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)