КОЛАЧ ЈЕ ПУН ОРАХА, ЏЕМА И МАКА, ТОПИ СЕ У УСТИМА: Савршен, а нико није ни приметио да је посни (ВИДЕО)
Посни колач може бити савршено укусан, ако се спреми на овај начин.

Фото Printscreen/youtube
Толико је укусан да се топи у устима:
За тесто је потребно:
* 250 мл млаког чаја од камилице
* 8 г сувог или 25 г свежег квасца
* 1 кашичица шећера за нарастање квасца
* прстохват соли
* 150 мл уља
* 10 г ванил шећера
* 3 кашике шећера
* нарендна 1 корица лимуна
* 500-550 г брашна
За фил је потребно:
* 300 г млевеног мака
* 4 пуне кашике џема од кајсија
* 3 кашике шећера
Припрема:
Умесите тесто од чаја од камилице, сувог квасца, шећера, соли, ванил шећера корице лимуна и брашна. Када накваси тесто поделите га у три јуфкице. Сваку јуфкицу развуците па ставите у плех. Премажите са филом од млевеног мака, који сте претходно потопили у врео чај. А том филу додајте још и шећер и џем од кајсије.
На фил ставите другу корицу, па фил, па трећу корицу. Оставите колач још мало да нарасте, па га пеците на 180 степени Целзијуса око 45 минута. Премажите џемом и поспите орасима.
(Stil)
Препоручујемо

РЕЦЕПТ ЈЕ ПРОВЕРЕН, А УКУС САВРШЕН: Најбрже и најукусније мекике које ћете пробати
05. 12. 2023. у 10:06

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)