ЧОРБА СА ЈАЈИМА: Фантастичан рецепт који морате пробати

Јована Васић

09. 03. 2025. у 13:30

Једноставна чорбица са јајима је окрепљујућа, а једноставно се прави и има јефтине састојке.

ЧОРБА СА ЈАЈИМА: Фантастичан рецепт који морате пробати

Foto: Shutterstock

Састојци:

  • 950 мл пилећег бујона
  • 1 1/2 кашика кукурузног скроба
  • со и бибер по укусу
  • 3 јајета, размућена
  • 80 г кукуруза
  • 60 г младог лука исеченог, плус још за украс

Припрема:

За ову чорбу прво умутите 60 мл пилећег бујона са кукурузним скробом, док смеса не постане глатка. Оставите на страну. Остатак бујона, со и бибер ставите у шерпу на средњу ватру да проври. Полако умутите мешавину кукурузног скроба.

Повећајте топлоту на најјаче и пустите да прокључа. Кувајте 1 минут, а затим смањите ватру на средњу. Кашиком полако мешајте чорбу кружним покретима, истовремено убацујући размућена јаја. Умешајте кукуруз и млади лук и кувајте још 1 минут. Сервирајте, украшено младим луком по жељи.

(stvarukusa)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ПРИПРЕМА СЕ „ШПАНСКА ПИТА“: Нови специјалитет за уметничке сладокусце из „кухиње“ Фондације Mozzart