ПУЊЕНИ ШТАПИЋИ ГОТОВИ ЗА ТРЕН: Мекани, мирисни и неодољиви!
Ако вам треба брз и сигуран рецепт који успева сваки пут, ови пуњени штапићи су прави избор. Праве се једноставно, без тачног мерења брашна, а могу се пунити по жељи – саламом, сиром или качкаваљем. Савршени су за доручак, ужину или изненадне госте.
FOTO: Novosti
Састојци
- 400 мл млаког млека
- 150 мл уља
- 20 гр свежег квасца
- со по укусу
- 1 кашичица шећера
- брашно (додавати постепено, док се не добије меко тесто које се не лепи за руке)
- 1 јаје (за премазивање)
- сусам, лан (по жељи)
- салама, сир или качкаваљ (за пуњење)
Припрема:
У посуду сипати млако млеко, додати уље, квасац, со и шећер, па постепено додавати брашно и замесити меко тесто које се не лепи за руке. Од теста правити лоптице једнаке величине. Сваку лоптицу развући у правоугаоник, на једну страну поређати саламу, сир или качкаваљ по жељи, па увити у штапић. Ређати у подмазан плех, премазати умућеним јајетом и по жељи посути сусамом или ланом. Оставити да кратко одморе док се рерна загрева. Пећи у претходно загрејаној рерни на 250°Ц док лепо не порумене. Када су печени, сваки штапић премазати са врло мало уља и покрити крпом да остану мекани.
Пријатно!
Препоручујемо
КРЕМАСТА ПАСТА СА КОБАСИЦОМ И МАСКАРПОНЕОМ: Брз, пикантан италијански ручак који осваја на први залогај
19. 01. 2026. у 11:30 >> 06:39
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)