ИНДИЈСКА МИНИСТАРКА ФИНИНАНСИЈА: Зараза се шири рекордном брзином, неопходно убрзати производњу вакцине
ВЛАДА Индије је издвојила 610 милиона долара за Институт за серуме Индије (СИИ) и за компанију Барат Биотек како би повећали капацитете за производњу вакцина, јер се зараза шири рекордном брзином, изјавила је министарка финансија Индије Нирмала Ситараман.
Фото: ЕПА
СИИ, највећи светски произвођач вакцина, укључујући и вакцину АстраЗенека, добиће укупно 400 милиона долара, рекла је министарка Ситараман у интервјуу за ЦНБЦ ТВ18, преноси Ројтерс.
У јеку експоненцијалног пораста броја новооболелих влада се бори да обезбеди вакцине за све федералне државе у Индији у којој живи око 1,3 милијарде људи.
До сада је у Индији администрирано око 112 милиона доза вакцине АстраЗенека, највише у свету, упркос забринутости да ова вакцина може да изазове стварање крвних угрушака.
Средствима које је добио од владе Институт за серуме ће до краја маја повећати свој месечни капацитет производње вакцина са досадашњих 70 на више од 100 милиона доза.
Због повећане домаће потражње за вакцинама Индија је овога месеца извезла свега 2 милиона доза у поређењу са 64 милиона колико је извезла у периоду до јануара до марта.
Институт за серуме је најавио да ускоро почиње са производњом вакцина америчке компаније Новавакс.
Препоручујемо
МЕРЦ ПОРУЧИО: На Венецуелу морају да се примене принципи међународног права
03. 01. 2026. у 21:55
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)
03. 01. 2026. у 07:45 >> 21:46
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 21:46
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)