ГУВЕРНЕР ФЛОРИДЕ ЗАБРАНИО КОВИД ПАСОШЕ: Спречити поделу грађана на оне првог и другог реда
ГУВЕРНЕР Флориде Рон де Сантис потписао је извршну наредбу којом се у тој америчкој савезној држави забрањује употреба такозваних ковид пасоша, који би важили као доказ о вакцинацији против вируса корона.

Фото АП
Де Сантис је тим поводом у петак објавио на Твитеру да законодавно тело ради на томе да оваква врста заштите постане стална.
У наредби гувернера Флориде се наводи да би „употреба ковид пасоша у свакодневном животу, као што је присуствовање неком спортском догађају или одлазак у биоскоп, поделила грађане“.
Стога је, како стоји у наредби, забрана неопходна да би се заштитила основна људска права и приватност становника Флориде, као и слободан проток трговине у савезној држави.
Између осталог се наводи и да ниједној владиној служби или званичнику на Флориди „неће бити дозвољено да издаје пасоше о вакцинацији, вакциналне пропуснице или било коју другу стандардизовану документацију у сврху потврђивања вакциналног статуса против ковида-19 неке особе трећој страни“.
Такође се забрањује објављивање и дељење података о вакцинацији.
Иначе, према смерницама администрације председника САД Џоа Бајдена, приватне америчке компаније раде на увођењу неке врсте ковид пасоша као доказа о обављеној вакцинацији.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо

СРПСКИ НАУЧНИК У ИБМ: Одлука о изради дигиталног пасоша донета у марту 2020. године
21. 03. 2021. у 15:44

ПОЧЕЛО ЈЕ: Израелски "Ел Ал" тражи потврду о вакцинацији, антителима или антигенски тест
08. 03. 2021. у 23:49

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)