УБИЈЕНО НАЈМАЊЕ 18 ОСОБА: Полиција пуцала на демонстранте, САД осудиле насиље у Мјанмару (ФОТО)
АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен осудио је поступак снага безбедности у Мјанмару које су данас пуцале на демонстранте у више градова у овој земљи и убиле најмање 18 људи.
Фото: ЕПА
- Осуђујемо грозно насиље снага безбедности над народом Бурме и наставићемо да промовишемо политику кажњавања одговорних. Чврсто стојимо уз храбри народ Бурме и подстичемо све земље да их сложно подрже у њховој одлуци - поручио је Блинкен на Твитеру, пренео је Ројтерс.
Из Канцеларије за људска права УН су саопштили да је најмање 18 људи убијено, а више од 30 рањено, на демонстрацијама које су се данас одржале широм Мијанмара у којима су се сукобили грађани и припадници војске и полиције.
Демонстрације у овој држави против војног пуча улазе у четврту недељу.
Препоручујемо
СТРАДАЛО ЈОШ ДВОЈЕ: Полиција убила два демонстранта у Мјанмару, више рањених
28. 02. 2021. у 07:51
"ИЗДАО ЈЕ ДРЖАВУ И ЗЛОУПОТРЕБИО ОВЛАШЋЕЊА": Мјанмар опозвао амбасадора из УН
27. 02. 2021. у 20:18
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)