ИРАН ПУЦА ИЗ СВИХ ОРУЖЈА: Све гори изнад пустиње, моћне ракете као бруталан одговор на америчке притиске (ВИДЕО)

Novosti online

15. 01. 2021. у 17:08

ИРАНСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) покренула је војну вежбу под називом ,,Велики пророк 15" у иранској пустињи.

ИРАН ПУЦА ИЗ СВИХ ОРУЖЈА: Све гори изнад пустиње, моћне ракете као бруталан одговор на америчке притиске (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Првој фази вежбе присуствовали су врховни командант ИРГЦ-а генерал-мајор Хосеин Салами, командант ваздухопловних снага ИРГЦ-а, бригадни генерал Амирали Хајизадех и високи команданти и званичници оружаних снага Ирана.

Током вежбе, ваздушно-космичке снаге ИРГЦ ракетама и беспилотним летелицама напале су хипотетичку непријатељску базу заштићену системима ПВО.

Борбени беспилотне летелице и митраљеска муниција коришћени су за гађање система ПВО хипотетичке базе.

Након тога је у објектима базе покренуто гађање прецизно вођеним тактичким балистичким ракетама Зулфагхар, Зелзал и Дезфул. Постизани су директни погоци.

Све ракете испаљене у вежбама биле су опремљене бојевим главама које имају способност изласка из атмосфере, као и заобилажења непријатељских ракетних штитова.

Америчка администрација покренула је кампању „максималног притиска“ како би присилила Иран да напусти своја нуклеарна права и ракетни програм. До сада кампања није успела.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Какав скандал! Невероватно како су понизили све руске олимпијце!