ЕНГЛЕСКА ПОНОВО ПОД КЉУЧЕМ Џонсон: Улазимо у нову националну блокладу како би успорили ширење новог соја короне
ЕНГЛЕСКА ће ући у нову националну блокаду у покушају да смањи екстремне притиске на здравствену службу усред брзог ширења нововог соја Цовид-19, изјавио је премијер Велике Британије Борис Џонсон.
Фото: ЕПА
Ова одлука долази у дану када је у Великоа Британија забележила 58.784 нових случајева вируса, највећи дневни пораст у земљи од почетка пандемије, а седми дан заредом регистровала је више од 50.000 нових инфекција.
Подсетимо, ББЦ је данас најавио да ће премијер Борис Џонсон требало би вечерас да објави ново "закључавање" у целој Енглеској, слично мерама које су уведене у марту 2020. кад је избила пандемија.
У извештају ББЦ-а се каже да ће ове мере подразумевати затварање школа, а запосленима ће бити наложено да раде од куће осим ако за то не постоје могућности или је неопходно њихово лично присуство у тзв. есенцијалним службама, пренео је Ројтерс.
Препоручујемо
НОВИ СОЈ КОРОНА ВИРУСА УНЕТ ИЗ БРИТАНИЈЕ У ГРЧКУ: Могуће је продужење полицијског часа
03. 01. 2021. у 20:44
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)