ВЕЛИКА ТУГА: Погледајте шта је пронађено у погођеној цркви у Нагорно-Карабаху! (ФОТО/ВИДЕО)

ОРУЖАНЕ снаге Азербејџана извеле су напад на главни храм карабашког града Шуши – Казанчецоц, саопштили су у информационом центру владе Јерменије.

ВЕЛИКА ТУГА: Погледајте шта је пронађено у погођеној цркви у Нагорно-Карабаху! (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Фотографије разрушене цркве објављене су на друштвеним мрежама.

У цркви су пронађени и остаци ракете која је разорила јерменску светињу. Фотографије остатака ракете можете погледати ОВДЕ.

Борбе на контакт линији у Карабаху почеле су 27. септембра. Баку и Јереван међусобно се оптужују за избијање сукоба. У Јерменији је објављено ратно стање и општа мобилизација. У Азербејџану је уведен полицијски час и делимична мобилизација.

Лидери Русије, Сједињених Америчких Држава и Француске позвали су Јереван и Азербејџан да хитно прекину сукобе и започну преговоре без предуслова. Турска је изјавила да ће Азербејџану пружити сваку помоћ, како на бојном пољу, тако и за преговарачким столом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: То је за мене трауматично!