СВЕ ОПТУЖБЕ МАЈКА ПОМПЕА: Русија неће моћи да утиче на резултате предстојећих избора у САД
АМЕРИЧКИ државни секретар Мајк Помпео изјавио је да Русија неће моћи да утиче на резултате предстојећих председничких избора у САД, који ће бити одржани 3. новембра.
Фото: Танјуг/АП
- Јасно смо ставили до знања Русима да су сви такви покушаји недопустиви и сигуран сам да ћемо осигурати безбедне изборе на које неће моћи да утичу - рекао је он.
Помпео је поновио, међутим, да се Русија умешала у претходне изборе који су одржани 2016. године, као и у изборима за Представнички дом 2018. године.
- Међутим, сигуран сам да је Администрација Трампа успела 2018. године да одбрани глас сваког појединца. Ове године ћемо урадити исто то - закључио је амерички политичар.
Претходно је директор Федералног истражног бироа (ФБИ) Кристофер Реј изјавио да Русија покушава да утиче на изборе 2020. године, али да се ни на који начин не уплиће у америчку инфраструктуру.
Он, међутим, није изнео никакве доказе да је Русија на било који начин покушала да се меша у америчке изборе.
(Спутњик)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)