РАТ У ЛИБИЈИ: Привремена влада у источној Либији поднела оставку

Танјуг

14. 09. 2020. у 07:39

ПРИВРЕМЕНА влада у источној Либији поднела је у недељу оставку усред уличних протеста, који су избили широм земље због лоших услова за живот, саопштили су званичници.

РАТ У ЛИБИЈИ: Привремена влада у источној Либији поднела оставку

Фото: Пиксабеј

Премијер Абдалах Ал Тани предао је оставку владе председавајућем Представничког дома са седиштем на истоку земље Агили Салеху, навео је портпарол владе Езел-Дин ал-Фалих.

Парламент и влада Танија, која није међународно призната, савезници су Халифе Хафтара, команданта самозваних Либијских арапских оружаних снага, које контролишу исток и југ земље.

Више стотина младих Либијаца протеклих неколико дана је преплавило улице Бенгазија и других градова на истоку земље како би изразили бес због недостатка електричне енергије у том подручју.

Учесници протеста палили су гуме и блокирали саобраћај на неколико главих путева.

У суботу су покушали да упадну у седиште безбедносних снага у источном граду Марџу.

Мисија за подршку Уједињених нација у Либији (УНСМИЛ) саопштила је да је изгледа најмање један цивил погинуо, а да су три рањена и позвао да се спроведе истрага о наводној прекомерној употреби силе против мирних демонстраната и брзо пуштање на слободу учесника протеста који су задржани у притвору.

Либија је упала у хаос откако је у устанку 2011. године, који је подржао НАТО, свргнут дугогодишњи лидер те земље Муамер Гадафи, који је касније убијен.

Земља је подељена на две ривалске администрације, на истоку и западу, а обе подржавају наоружане групе и стране владе, подсећа АП.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ ПОЧИЊЕ ДА ЛУДИ, ВИДИ ЧУДОВИШТА Реакција Сијарта на тврдњу о дроновима у Украјини

"ЗЕЛЕНСКИ ПОЧИЊЕ ДА ЛУДИ, ВИДИ ЧУДОВИШТА" Реакција Сијарта на тврдњу о дроновима у Украјини

МАЂАРСКИ министар спољних послова Петер Сијарто изјавио је данас да украјински председник Володимир Зеленски "почиње да луди", поводом његове изјаве да је било кршења ваздушног простора Украјине извиђачким дроновима, за које је навео да су вероватно били мађарски.

26. 09. 2025. у 17:14

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.

25. 09. 2025. у 16:56

Коментари (0)

ДОНАЛД ТРАМП ШОКИРАО АМЕРИКАНЦЕ: Најавио нешто што нико није очекивао!