СРПСКИ ВИРУС ЗАРАЗНИЈИ ОД ИТАЛИЈАНСКОГ: Научници тврде да је корона донета из наше земље на Апенине различита
НАКОН појаве новог жаришта вируса корона у италијанској регији Венето, гувернер регије Лука Заија је самоиницијативно покренуо "епидемиолошку истрагу".
Фото: Принтскрин
Ковид 19 је у Италију донео привредник који је боравио у Србији, а резултати су показали да вирус из наше земље има једну мутацију коју они не познају, а која је иста код све четири особе које су боравиле у Србији.
На конференцији за медије у центру за Цивилну заштиту у Венецији, Заија је изјавио да је Зоопрофилактичкиинститут потврдио да вирус корона италијанског порекла има мањи заразни набој, а да вирус којим су заражени повратници из Србије има једну мутацију коју они не познају, као и много виши вирални напад.
Резултати анализе упућују на то да је код тих особа вирус "миграциони", а не аутохтони, да се развијао у другачијој, карактеристичној групи, у иностранству, да има своју, другачију историју, и много је агресивнији. Истраживачи закључују да треба обратити посебну пажњу на вирус корона пореклом из Србије, јер је различит од оног у Италији, и додају да се бар у овом моменту чини да је заразнији.
Ново жариште у Виченци покренуо је привредник који се 25. јуна вратио са службеног пута из Србије. Иако је био заражен, одбио је да одмах буде смештен у болницу. Заија је рекао да је тај мушкарац заразио најмање десет особа, а у карантину је било око стотину људи.
Препоручујемо
Влада исплатила 15 милијарди евра: Помоћ за 11 милиона Италијана
20. 06. 2020. у 15:01 >> 17:19
Италијански експерти: Да ли ће заиста стићи НОВИ ТАЛАС епидемије вируса корона?
18. 06. 2020. у 13:40
НОВИ ИЗВЕШТАЈ: Број заражених вирусом корона у свету премашио 13 милиона
13. 07. 2020. у 01:05
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (10)