АМЕРИЧКА ОБАВЕШТАЈНА СЛУЖБА ПРИЗНАЛА: Режим у Ирану далеко од колапса
12. 03. 2026. у 07:41
АМЕРИЧКИ обавештајни подаци указују на то да је иранско вођство још увек углавном нетакнуто и да није у опасности од колапса у скорије време након скоро две недеље неумољивог америчког и израелског бомбардовања, рекла су Реутерсу три извора.
Повезане вести
СУКОБ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Израел побио жене и децу у Либану; Трамп прети Ирану; Аракчи иде код Путина; Оман тражи безбедну пловидбу Ормузом
ДОНАЛД Трамп каже да амерички тим неће посетити Пакистан због неизвесности око мировних преговора са Ираном. Ирански председник је рекао да Техеран нец́е улазити у „присилне преговоре“.
26. 04. 2026. у 08:48 >> 00:06
Шок откриће: Америчке базе теже оштећене – Иран нанео већи ударац него што се знало!
ИРАН је нанео већу штету "широког опсега" базама и опреми Сједињених Америчких Држава на Блиском истоку од почетка америчких и израелских удара на Иран 28. фебруара него што је то раније јавно представљено, преноси НБЦ њуз, позивајући се на изворе.
25. 04. 2026. у 22:45
СУКОБ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран узео на нишан циљеве у Заливу; Милијарде $ за обнову база САД у Персијском заливу; Крах примирја у Либану
ДАНАС је 56. дан сукоба на Блиском истоку. Очекује се да ће амерички изасланици Стив Виткоф и Џаред Кушнер данас у Пакистану учествовати у разговорима са Ираном. Техеран негира да постоје планови за директне преговоре са америчким тимом у Исламабаду, где се ирански министар спољних послова Абас Арагчи састајао са пакистанским званичницима. Амерички председник Доналд Трамп рекао је да ће Иран дати понуду САД.
25. 04. 2026. у 07:26 >> 00:14
РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран запленио брод на којем су Хрвати и Црногорци
РАТ на Блиском истоку ушао је у 53. дан.
23. 04. 2026. у 07:06 >> 12:40
Да ли се Трамп предао Ирану? Нема рока за прекид ватре, примирје је продужено на неодређено време
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да не постоји рок за прекид ватре са Ираном, нити договор о новом датуму преговора.
22. 04. 2026. у 22:35
Најновије из рубрике
Донета одлука: Врховна рада продужила ратно стање и мобилизацију
УКРАЈИНСКА Врховна рада је подржала предлоге закона које је поднео председник Володимир Зеленски о продужењу ратног стања и мобилизације од 4. маја до 2. августа 2026. године.
28. 04. 2026. у 12:40
Наставља се офанзива Русије: Војска заузела Земљанку и Иљиновку
РУСКО министарство одбране огласило се поводом најновијих информација са фронта.
28. 04. 2026. у 12:32
Хоас у Атини: Старији мушкарац отворио ватру на више локација, град под опсадом (Видео)
СТАРИЈИ мушкарац (89) ранио је више особа у одвојеним пуцњавама на две локације у Атини, након чега је побегао и за њим се трага, саопштили су локални медији.
28. 04. 2026. у 12:22
Москва о атентату на Трампа: "Путин доследно осуђује свако насиље против шефова држава"
Руски председник Владимир Путин увек осуђује свако испољавање насиља и сваки покушај атентата на шефове држава, изјавио је портпарол Кремља, Дмитриј Песков, на брифингу, коментаришући покушај атентата на лидера САД Доналда Трампа.
28. 04. 2026. у 12:22
уживоИран оптужује САД за напетост у Ормуском мореузу: Стање на Блиском истоку и даље хаотично, Русија спремна да посредује у крају рата
СУКОБ на Блиском истоку се наставља. Председник САД Доналд Трамп је незадовољан предлогом Ирана да се разговори о техеранском нуклеарном програму одложе док се рат не заврши. Најмање 14 људи погинуло у нападима
28. 04. 2026. у 07:33 >> 12:13
Коментари (0)