ТРАМП БЛИЗУ ОДЛУКЕ ДА ПОКРЕНЕ ВЕЛИКИ РАТ: Шансе су 90 посто, ево када креће операција у Ирану

Новости онлине

18. 02. 2026. у 15:17

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп је много ближе одлуци да покрене велики рат на Блиском истоку, операцијом у Ирану, и она би могла да почне врло брзо, преноси данас амерички портал Аксиос позивајући се на извор из администрације САД.

ТРАМП БЛИЗУ ОДЛУКЕ ДА ПОКРЕНЕ ВЕЛИКИ РАТ: Шансе су 90 посто, ево када креће операција у Ирану

Фото: Профимедиа

- Шеф почиње да губи стрпљење. Неки људи око њега га саветују да не креће у рат са Ираном, али мислим да је вероватноћа војне акције у наредних неколико недеља 90 одсто - рекао је извор.

Други амерички извори рекли су за Аксиос да ће САД за ту акцију бити потребно више времена. Извори су навели да би америчка војна операција у Ирану вероватно била масовна, вишенедељна кампања која би више личила на прави рат него на прошломесечну прецизну операцију САД у Венецуели.

Аксиос преноси и да би то вероватно бити заједничка америчко-израелска кампања много ширег обима, него дванаестодневни рат који су предводили Израелци прошлог јуна, и коме су се САД на крају придружиле како би уништиле иранска подземна нуклеарна постројења.

Према речима неименованих израелских званичника, израелска влада, која „заговара максималистички сценарио усмерен ка промени режима у Ирану“, спрема се за рат у наредним данима.

Фото: Икс

У Женеви је јуче одржана друга рунда нуклеарних преговора између САД и Ирана, уз посредовање Омана.

Према речима иранског министра спољних послова Абаса Аракчија, стране су постигле међусобно разумевање о неколико питања која би могла бити укључена у нацрт будућег нуклеарног споразума.

Потпредседник САД Џ. Д. Венс изјавио је да су преговори добро прошли по неколико аспеката, али да Техеран још није спреман да прихвати низ принципијелних ставова које је изнела Бела кућа, наводи портал Аксиос.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК: Жута хорда дебитује у нокаут фазу Лиге шампиона, ривал је прошлогодишњи финалиста