"МНОГО ТОГА СЕ МОЖЕ РЕШИТИ ПРЕ НОВЕ ГОДИНЕ..." Огласио се Зеленски: Коначно обезбеђивање мира зависиће од партнера Кијева

В.Н.

28. 12. 2025. у 14:28

КИЈЕВ чини све да оконча рат са Русијом, али коначно обезбеђивање мира зависиће од његових партнера, изјавио је данас украјински председник Владимир Зеленски.

МНОГО ТОГА СЕ МОЖЕ РЕШИТИ ПРЕ НОВЕ ГОДИНЕ... Огласио се Зеленски: Коначно обезбеђивање мира зависиће од партнера Кијева

FOTO: Tanjug/AP

"Ово су најактивнији дипломатски дани у години и много тога се може решити пре Нове године. Ми чинимо све да до тога дође. Али, одлука зависи од партнера", написао је Зеленски на свом налогу на платформи Телеграм.  

Он је додао да би украјински партнери требало да повећају притисак на Москву, како би Русија "осетила последицу агресије".  

Зеленски ће касније данас на Флориди састати са америчким председником Доналдом Трампом.  

Састанак је заказан за 13 часова по локалном, односно у 19 сати по средњеевропском времену.  

Зеленски је раније најавио да ће током састанка у Трамповој резиденцији на Флориди разговарати о судбини спорног региона Донбас, као и о будућности нуклеарне електране Запорожје.  

Зеленски, који је у суботу увече стигао на Флориду рекао је да се још увек нада да ће ублажити амерички предлог о потпуном повлачењу украјинских снага из Донбаса.  

У случају неуспеха, цели план од 20 тачака требало би да се стави на гласање у склопу референдума, а да би, како би се омогућило то гласање требало да Русија пристане на 60-дневно примирје, пренео је Аксиос.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

СРЕЋНИ ПРАЗНИЦИ: Новогодишњи спот "Новости"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!