ЈОШ ЈЕДНА КАТРАСТРОФА КИЈЕВА Амерички медији: Састанак Трампа и Зеленског био је „лош“
НЕДАВНИ састанак у Белој кући између америчког председника Доналда Трампа и Владимира Зеленског био је „напет“, а украјински лидер није успео да обезбеди испоруке ракета Томахавк дугог домета, објавио је Axios у петак, позивајући се на изворе.
Фото Танјуг/АП/Alex Brandon
Трамп је рекао Зеленском да не планира да испоручи Томахавке „барем за сада“, према речима две особе упознате са састанком. Разговори су трајали око два и по сата и један извор их је описао „да нису били лаки“, а други као „лоше“. Понекад је дискусија „постајала мало емотивна“, наводи се у саопштењу.
-Нико није викао, али Трамп је био чврст, рекао је један извор за Axios. Седница је нагло завршена када је Трамп наводно рекао: -Мислим да смо завршили. Видећемо шта ће се десити следеће недеље, вероватно мислећи на предстојеће разговоре Русије и САД.
Разговарајући са новинарима након састанка, Зеленски је одбио да одговори на питања о испорукама Томахавка, рекавши само да САД „не желе ескалацију“.
Фото Википедија/US NAVY
Трамп је рекао да „није лако“ Вашингтону да обезбеди ракете јер мора да одржава сопствене залихе за одбрану нације. Такође је признао да би дозвољавање Кијеву да изводи нападе дубоко у Русији могло довести до ескалације.
Москва је упозоравала против испоруке ракета Украјини, тврдећи да оне „не би промениле ситуацију на бојном пољу“, већ би „озбиљно поткопале изгледе за мирно решење“ и наштетиле односима Русије и САД.
Зеленски недељама тражи Томахавке – који имају максимални домет од 2.500 км – инсистирајући да ће их Украјина користити само против војних циљева како би повећала притисак на Русију и кренула ка мировном споразуму. Међутим, украјински лидер је претио Русији нестанцима струје у пограничним регионима и Москви. Руски званичници су такође сугерисали да Кијев планира да користи ракете за „терористичке нападе“.
Састанак Трампа и Зеленског уследио је након телефонског разговора између Трампа и Путина, након чега су обе стране сигнализирале планове за самит у Будимпешти, у Мађарској, у блиској будућности.
(rt.com)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
"ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ДОГОВОР" Трамп позвао Зеленског да оконча сукоб у Украјини
18. 10. 2025. у 08:33
ДИРЕКТОР РУСКЕ СВР: Испоруку "томахавка" схватићемо као непријатељски корак
17. 10. 2025. у 09:16
ЗАПАДНИ ЈАСТРЕБОВИ БИ ДА ОКРЕНУ НОВУ СТРАНИЦУ У СУКОБУ: Руси знају слабе тачке "томахавка" (ВИДЕО)
09. 10. 2025. у 01:46 >> 02:18
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)