ИСТОРИЈСКИ ПРЕОКРЕТ: Јужна Кореја престаје да "блати" Северну

НОВИ јужнокорејски лидер Ли Џе-мјунг је укинуо све пропагандне медијске сервисе Јужне Кореје који су деловали ка Пјонгјангу

ИСТОРИЈСКИ ПРЕОКРЕТ: Јужна Кореја престаје да блати Северну

Foto: Profimedia

Нови јужнокорејски лидер Ли Џе-мјунг је укинуо све пропагандне медијске сервисе Јужне Кореје који су деловали ка Пјонгјангу. Мало ко је то очекивао месец и по након ступања на дужност председника.

Како је пренео Јонхап, Национална обавештајна служба Јужне Кореје (НИС) у потпуности је обуставила телевизијско и радијско емитовање својих пропагандних програма усмерених против Северне Кореје, са програмске шеме скинуте су све деценијама старе емисије усмерене на севернокорејски режим.

- Радио канали Националне обавештајне службе, усмерени против Северне Кореје, овог месеца су један по један престали са радом - навео је представник јужнокорејске емитерске компаније Ли Кван Бек.

Представник још једне медијске куће, Ким Сун Чол, такође је рекао агенцији да главни радијски програми НИС-а, који се емитују од осамдесетих - "Народни глас" и "Одјек наде" - више нису у етру.

Према наводима Јонхапа, НИС је недавно обуставила и емитовање својих телевизијских програма.

- Деценијама су ти ТВ и радио програми ширили пропагандне поруке ка Северној Кореји, промовишући јужнокорејске вредности и и критикујући севернокорејски режим -  истиче се у извештају агенције.

Суспензије су уследиле у тренутку када Лијева влада ради на смањењу војних тензија и оживљавању дијалога са Северном Корејом. Убрзо након што је прошлог месеца преузела дужност, Лијева администрација је обуставила војне кампање емитовања програма преко разгласа усмерене на Северну Кореју дуж међукорејске границе и позвала на обустављање кампања пропагандних летака које воде грађанске групе.

(РТ Балкан)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.

19. 06. 2026. у 07:02

Коментари (0)

РУТИНСКИ ТРИЈУМФ МАРОКА ЗА ПРВО МЕСТО У ГРУПИ Ц: Шкоти немоћни против првака Африке