ТРАМП ЗАДОВОЉАН: Продуктивни разговори са канадским премијером Карнијем
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп данас је изјавио да је имао продуктиван телефонски разговор са канадским премијером Марком Карнијем, као и да ће се састати са њим после избора у тој земљи заказаних за наредни месец.
Foto: Profimedia
- Био је то веома продуктиван разговор, слажемо се о многим стварима и састаћемо се одмах после избора у Канади како бисмо разговарали о политици, бизнису и свим другим факторима - навео је Трамп на својој платформи Трутх социал, у тренутку док трају повишене тензије између две земље због тарифа које је председник САД увео на канадску робу, пренео је Ројтерс.
Две земље су дуго блиски савезници и трговински партнери, али су се односи погоршали након увођења тарифа, као и због Трампових коментара да ће учинити Канаду 51. америчком државом.
У међувремену, огласио се и кабинет премијера Канаде који је саопштио да је Карни у телефонском разговору упозорио Трампа на реципрочне тарифе.
Карни, који је расписао превремене изборе за 28. април, казао је Трампу да планира да наредне седмице примени узвратне тарифе на америчку робу као одговор на очекиване увозне таксе Беле куће, као и на нове Трампове тарифе на аутомобиле и ауто делове, пренео је ЦНН.
- Премијер је информисао председника да ће његова влада применити узвратне тарифе како би заштитила канадске раднике и економију - наведено је у саопштењу из кабинета Карнија.
Како су додали, двојица лидера су се у конструктивном разговору сложила да започну свеобухватне преговоре о новим економским и безбедносним односима одмах после канадских избора.
(Танјуг)
Препоручујемо
ЈЕЗИВЕ ПРЕТЊЕ ДОНАЛДА ТРАМПА: Амерички председник најављује "лоше, лоше ствари"
28. 03. 2025. у 19:56
РОК ДО 1. ЈУЛА: Стејт департмент обавестио Конгрес о реорганизацији USAID
28. 03. 2025. у 18:03
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (1)