УЗАЛУДНА МОБИЛИЗАЦИЈА : Рат месечно однесе преко 50.000 војника са украјинске стране
МОБИЛИЗАЦИЈА у Украјини је не решава проблем све већих губитака у редовима украјинске војске, саопштило је Министарство одбране Русије.

Foto: Tanjug AP
Како је прецизирано, украјинска војска сваког месеца губи отприлике 50.000 људи у протеклих пола године, а центри за обуку обучавају до 30.000 регрута месечно.
- Број регрута у центрима за обуку украјинске војске, чак и узимајући у обзир "активацију'" Територијалног центра за регрутацију и социјалну подршку широм Украјине, једва да је достигао 30.000 људи месечно за отприлике шест месеци, који се шаљу на контакт линију без одговарајуће обуке, што доводи до смањења бројности Оружаних снага Украјине - наводи се у извештају руског војног ресора.
У извештају су прецизирани губици украјинске војске. У јануару 2025. губици су износили 51.960 људи, у децембру 2024. године – 48.470 људи, у новембру 2024. године – 60.805 људи.
Министарство је напоменуло да је око 100.000 украјинских војника без дозволе напустило своје војне јединице и дало се у бекство.
- Измене у законодавству, које је под притиском западних земаља припремио кијевски режим, у погледу смањења старосног узраста за мобилизацију са 25 на 18 година, једини су начин да Зеленски одложи каскадни колапс фронта у Донбасу за још неколико месеци - наводи војни ресор.
Према подацима Министарства, само током војних операција на курском правцу непријатељ је изгубио више од 55.000 војника.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо

УКРАЈИНСКИ ПРЕМИЈЕР ПРЕТИ ИЗ ХРВАТСКЕ: Рат се може зауставити само на један начин
30. 01. 2025. у 09:32

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај
30. 01. 2025. у 07:58

РАТ У УКРАЈИНИ: Обустављен транзит нафте кроз руску луку Уст-Луга; У нападу на Суми погинуло деветоро људи, 13 рањено
30. 01. 2025. у 07:52 >> 00:49

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)
НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.
31. 07. 2025. у 17:34
Коментари (0)