ЗАХТЕВ ЗА ЕВАКУАЦИЈУ ЈЕ ОДБИЈЕН: Украјински заробљеници у Курској области тврде "нико није дошао по нас"

ВОЈНИК је додао да се у заробљеништву добро лечи и да му је указана лекарска помоћ.

ЗАХТЕВ ЗА ЕВАКУАЦИЈУ ЈЕ ОДБИЈЕН: Украјински заробљеници у Курској области тврде нико није дошао по нас

Фото RIA.RU

Владимир Петренко, украјински војник заробљен током офанзиве у руској Курској области, изјавио је да је његова јединица захтевала евакуацију, али је команда то одбила.

- Циљ је био да напредујемо према Курску. Нападнути смо на путу. Виши официр је комуницирао (са командом) да треба да се повучемо. Одговорили су: "не, нема повлачења, вратите се на своју позицију и одржите је". Када смо стигли на позицију, половина наше јединице је већ била уништена. Рекли смо им да морамо бити евакуисани. Нико није дошао по нас, нико нас није евакуисао. Остављени смо на тој позицији и рекао нам је да "останемо тамо и чекамо" - испричао је заробљеник у видеу који је поделило Министарство одбране Русије.

Додао је да се са њим добро поступа у заробљеништву, да добија медицинску помоћ и друге услуге.

(Тасс)

БОНУС ВИДЕО:

РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво